پذیرش دانشجو از ۴ کشور خارجی/ شناسایی دانشگاههای ایران به خارجیها

۱۰م آذر ،

معاون آموزشی وزارت علوم با اشاره به پذیرش دانشجوی خارجی از ۴ کشور گفت: شناسایی دانشگاههای ایران به دانشجویان خارجی از برنامه های مهم ما در وزارت علوم است.

حسین نادری منش در گفتگو با خبرنگار مهر، با یادآوری یک قانون برنامه پنجم توسعه در خصوص جذب ۲۵ هزار دانشجوی خارجی، اضافه کرد: آموزش عالی ایران با کشورهای افغانستان، عراق و تاجیکستان همچنین ترکیه در زمینه جذب دانشجو و تبادل استاد تفاهم نامه هایی امضا کرده است.

وی گفت: تعدادی از دانشجویان عراقی در کشور بورسیه شدند و آن عده از دانشجویان عراقی و افغان که در کنکور سراسری داخل کشور شرکت کرده و در دانشگاه پذیرفته می شوند از تسهیلات بیشتری برخوردار می شوند اما درخواست دولت عراق این است که دانشجویانشان در ایران بیشتر برای مقاطع تحصیلات تکمیلی پذیرفته شوند.

به گفته معاون آموزشی وزارت علوم، پس از انعقاد تفاهم نامه با کشور تاجیکستان، وزارت علوم در این کشور آزمون ورودی برگزار کرد و خروجی این آزمون در حال جذب در دانشگاههای کشور می باشند.

نادری منش همچنین از تعامل با سفرا و وزارت امور خارجه سایر کشورها برای شناساندن دانشگاههای ایران به دانشجویانشان خبر داد و افزود: از سوی وزارت علوم به مجموعه هایی که توان ایجاد شعب برون مرزی دارند مجوز فعالیت برای جذب دانشجویان خارجی داده شد.

این مقام مسئول در وزارت علوم با اشاره به این اقدامات در حوزه ستادی، تصریح کرد: از نظر اجرایی به سبب زمان بر بودن این فرایند و تبیین شرایط فعلی کشور مشکلاتی ایجاد شده که سرعت جذب دانشجوی خارجی را در کشور کند کرده است.


sadkhabar.ir
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ