پذیرش دانشجو در لیسانس پیام نور بدون کنکور

۱۲ تیرماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

خبرگزاری مهر: رئیس دانشگاه پیام نور اعلام کرد که ۱۰۰ درصد رشته های این دانشگاه بدون آزمون دانشجوی لیسانس می پذیرد.

حسن زیاری با بیان اینکه پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی توانایی بدون آزمون را دارد، گفت: در مقطع کارشناسی میزان ظرفیت بیش از تقاضاست و آزمون در کل کشور می تواند برداشته شود، وقتی شیوه پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ایجاد شده پس نیازی نیست از راه دیگری مثل فراگیر اقدام به پذیرش دانشجو در این سطح کنیم.

وی ادامه داد: به جز بعضی دانشگاههای خاص، ظرفیت اکثر دانشگاهها در مقطع لیسانس کاملاً خالی است و هر فردی با توجه به توان علمی که دارد می تواند در دوره بدون آزمون پذیرفته شود.

به گفته رئیس دانشگاه پیام نور دانشگاه پیام نور سال قبل ۵۰ درصد ظرفیت و امسال ۱۰۰ درصد ظرفیت لیسانس را بدون آزمون اعلام کرده است؛ به همین منظور برای سال تحصیلی تازه ۱۰ هزار رشته محل دانشگاه پیام نور بدون آزمون دانشجوی لیسانس می پذیرد.

زیاری دربارهٔ سبب عدم حذف کنکور در دوره فراگیر کارشناسی ارشد، تاکید کرد: در مقطع فوق لیسانس درست عکس لیسانس، میزان تقاضا بیش از ظرفیت است و باید کنکور برگزار شود، بنابراین دانشگاه پیام نور برنامه ای برای حذف کنکور در این دوره را ندارد.

وی افزود: با این حال حذف کنکور در بعضی از رشته های کارشناسی ارشد به عنوان یک پیشنهاد از سوی دانشگاه پیام نور مطرح شده است.

رئیس دانشگاه پیام نور دربارهٔ موسساتی که برای دوره های فراگیر در مقطع لیسانس مشغول تبلیغات می باشند، گفت: این موسسات هیچ ارتباطی با دانشگاه پیام نور ندارند و تنها به افزایش توان علمی دانشجو کمک می کنند، حتی نام دانشگاه پیام نور را هم بدون مجوز این دانشگاه استفاده می کنند.


مجله اینترنتی برترین ها | پورتال خبری و سبک زندگی
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ