پرتاب ماموریت آرتمیس ۱ به تعویق افتاد

پرتاب ماموریت آرتمیس ۱ به دلیل بروز نشتی در موتور موشک به تعویق افتاد.

پرتاب ماموریت آرتمیس ۱ به تعویق افتاد

به گزارش ممتاز نیوز، موشک سیستم پرتاب فضایی (SLS) ناسا که قرار بود امروز در ساعت ۸:۳۳ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۷:۰۳ به وقت تهران) به سمت ماه پرتاب شود، با مشکلی در موتور مواجه شد.

ناسا که در ابتدا در توییتی خبر از تعویق ۳۰ دقیقه‌ای این پرتاب داده بود در توییت جدیدی نوشت: پرتاب آرتمیس ۱ امروز انجام نخواهد شد زیرا متخصصان در حال کار بر روی مشکل نشتی در موتور هستند. آن‌ها به جمع‌آوری داده ادامه خواهند داد و ما شما را در جریان تلاش‌های بعدی برای پرتاب قرار می‌دهیم.

طبق اعلام ناسا، برای پرتاب این ماموریت سه پنجره زمانی وجود دارد که اولین آن امروز و فرصت‌های بعدی در روز دوم و پنجم سپتامبر(۱۱ و ۱۴ شهریور) است. اکنون به نظر می‌رسد که این پرتاب در روز دوم سپتامبر انجام شود.

ماموریت آرتمیس ۱ بخشی از پروژه آرتمیس ناسا است که تا کنون سه مرحله از آن اعلام شده و طی آن قرار است ناسا پس از دهه‌ها بار دیگر بشر را به ماه برساند. آرتمیس متشکل از سه ماموریت است. در ماموریت بدون سرنشین آرتمیس ۱، موشک سیستم پرتاب فضایی ناسا در حالی که یک کپسول اوریون بر روی آن قرار دارد به سمت مدار ماه می‌رود. این موشک فرودی بر روی ماه نخواهد داشت. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، ماموریت آرتمیس ۲ در سال ۲۰۲۴ پس از این ماموریت انجام خواهد شد. در ماموریت آرتمیس ۲ فضانوردان حضور خواهند داشت و در این سفر این فضانوردان تا مدار ماه سفر می‌کنند اما بر روی قمر زمین فرود نمی‌آیند. در نهایت ماموریت آرتمیس ۳ انجام می‌شود که طی آن اولین فرد رنگین پوست و اولین فضانورد زن بر روی ماه فرود خواهند آمد تا بعد از دهه‌ها بار دیگر بشر بر روی قمر نقره‌ای زمین قدم بردارد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *