پرداخت دیه سال ۹۲ در صورت اطاله دادرسی

۱۱م آذر ،

پرداخت دیه سال ۹۲ در صورت اطاله دادرسی

رییس کل بیمه مرکزی گفت: اگر پرداخت بخشی یا تمام دیه به سبب طولانی شدن دادرسی به سال بعد موکول شود خسارت باید براساس نرخ تازه دیه در سال ۹۲ پرداخت شود.

به نقل از ایرنا محمد کریمی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا شرکت های بیمه توان پرداخت دیه را در صورت اطاله دادرسی در خصوص پرداخت دیه دارند یا خیر؟ ،افزود: تأکید بیمه مرکزی بر این است که مقصر اتفاق بیشتر از این متحمل ضرر نشود، به همین سبب شرکت های بیمه به صورت اختیاری اقدام به ارایه پوشش های تکمیلی بیمه به بیمه گران خود می کنند که این موضوع در قانون بیمه و در مصوبه شورای عالی بیمه نیز قید شده است.
وی اظهار داشت: در قانون مدنی و قوانین شرعی دیه به عنوان یوم الاداء قید شده یعنی اینکه دیه باید براساس نرخ روز مورد تائید قوه قضائیه به اتفاق دیده پرداخت شود.
کریمی گفت: به همین سبب در ماه های حرام نرخ دیه ۱۲۶ میلیون تومان اعلام شد ضمن اینکه سبب به تأخیر افتادن اطاله دادرسی در بعضی موارد مربوط به عدم همکاری طرفین دعوا است.
رییس کل بیمه مرکزی اظهار داشت: از سال آینده براساس گفته شرکت های بیمه موضوع ارایه پوشش های تکمیلی بیمه مورد ملاک بیمه مرکزی قرار می گیرد که در این میان نکته حائز اهمیت مربوط به نرخ تعرفه بیمه از سوی شرکت های بیمه در سال قبل است که ۲ بار تغییر یافته و در این رابطه دنبال حل و فصل مشکل شرکت های بیمه هستیم.
وی از راه اندازی سامانه الکترونیکی بیمه اکو با هدف ارتقاء سطح خدمات بیمه ای کشورهای عضو درآینده نزدیک خبر داد و افزود: با راه اندازی این سامانه تمام خدمات بیمه ای بین کشورهای عضو به صورت الکترونیکی انجام می گردد.

شنبه ۱۱ آذر   ۱۲:۵۱

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ