پرداخت ماهانه ۸۰ هزار تومان حق پرستاری به معلولان ضایعه نخاعی

۲۱ام بهمن ،
ممتاز نیوز : مدیر کل دفتر امور مراکز توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی از پرداخت ۸۰ هزار تومان حق پرستاری ماهانه به ۶ هزار معلول ضایعه نخاعی خبر داد و گفت: یک پنجم معلولان ضایعه نخاعی کشور تحت پوشش بهزیستی می باشند.

رامین رضایی در گفتگو با مهر افزود: سازمان بهزیستی ماهانه اعتبار بسیاری را برای ارائه خدمات توانبخشی و همچنین مراقبت از معلولان در مراکز روزانه و شبانه هزینه می کند بطوریکه برای نگهداری ۹۶ هزار معلول در مراکز شبانه‌روزی و روزانه سالانه بیش از ۲۲۰ میلیارد تومان اختصاص پیدا می کند.
وی گفت: همچنین به منظور نگهداری معلولان ضایعه نخاعی در میان خانواده بیش از ۶ هزار معلول حق پرستاری دریافت می کنند که البته تلاش می کنیم در سال آینده تعداد و مبلغ حق پرستاری را افزایش دهیم.
 
مدیرکل دفتر توانبخشی سازمان بهزیستی تاکید کرد: در حال حاضر ۲۰ مرکز شبانه‌ روزی به بیماران ضایعه نخاعی تحت پوشش خدمات ارائه می دهند و همچنین حدود ۱۸۰۰ معلول نخاعی در این مراکز نگهداری می شوند.
 
رضایی از وجود حدود ۷۰ هزار بیمار ضایعه نخاعی در کشور خبر داد و گفت: براساس آمارهای موجود در حال حاضر ۱۶ هزار معلول ضایعه نخاعی تحت پوشش بهزیستی قرار دارند و از خدمات توانبخشی مورد نیاز و همچنین مستمری برخوردار می شوند.

منبع: ممتاز نیوز
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *