پرداخت هزینه کاشت حلزون برای ۵۰۰ کودک ناشنوا

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه سالانه هزینه کاشت حلزون ۵۰۰ کودک تامین می شود، گفت: براساس اعتبارت موجود در سال فقط می توانیم بخشی از هزینه کودکان نیازمند به کاشت حلزون را تامین کنیم.

یحیی سخنگویی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: براساس برنامه ریزیهای انجام شده در سال جاری به هر کودک نیازمند کاشت حلزون ۳ میلیون تومان کمک هزینه پرداخت می شود البته هزینه کاشت بسیار بیشتر از این مبلغ است اما بهزیستی توان پرداخت بیش از این مبلغ را ندارد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون هیچ کودکی پشت نوبت کاشت حلزون وجود ندارد، گفت: در گذشته حدود هزار کودک برای دریافت کاشت حلزون پشت نوبت قرار داشتند اما هم اکنون این مشکل برطرف شده است.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی اظهار داشت: هزینه کاشت حلزون ۳۰ میلیون تومان است که متاسفانه امکان تامین تمامی این مبلغ از سوی سازمان وجود ندارد و بخشی از این هزینه حدود ۳ میلیون تومان را بهزیستی و ۳ میلیون توسط خانواده ها و مابقی هزینه مورد نیاز نیز از محل اعتبارات ارزی پرداخت می شود.

سخنگویی در مورد بودجه بخش توانبخشی نیز تاکید کرد: رشد بیش از ۲۰ درصدی اعتبارات امسال سازمان بهزیستی باعث شده که بودجه بخش توانبخشی نیز افزایش پیدا کند و در ازای آن، خدمات بهتری نسبت به گذشته به مددجویان تحت پوشش ارائه خواهد شد.


خبر .:: پایگاه خبری رسانه کودک ::.

تا این لحظه ۲نظر ثبت شده
  1. فرید گفت:

    سلام خواهرمن سی سال سن دارددرسن هفت سالگی دچارگوش درد شدگوش راستش شنوایشو ازدست داده گوش چپش هم خیلی کم میشنودپس ازمراجعه های مکرربامتخصصهای گوش بهاین نتیجه رسیدن که سمعک یاکاشت حلزون روپیشنهادکردندخواستم ازهزینه کاشت حلزون وهمچنین ازنوبت گرفتن تاروزجراحی مطلع شوم بانشکرفراوان

  2. khatereh moradi گفت:

    با سلام…برادرم ۱۵ ساله است و به طور مادر زادی مبتلا به ناشنوایی شدید می باشد…میخواستم بدانم عمل کاشت حلزون با توجه به سن وی برایش امکان پذیر است یا خیر؟
    و چند درصد امکان موفقیت در این عمل برایش وجود دارد؟
    ممنون…

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ