پرداخت ۲٫۵ میلیارد دلار ارز مرجع دارو

۳ م دیماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

بینا- سخنگوی مرکز مبادلات با بیان اینکه از ابتدای سال حاری تاکنون ۲٫۵ میلیارد دلار ارز مرجع برای واردات دارو پرداخت شده است، گفت: میزان ارز پرداختی برای این بخش طی همین مدت ۱۰۰ میلیون دلار بیشتر از کل سال قبل بوده است.
به گزارش بینا،صمد کریمی با اشاره به میزان پرداخت ارز مرجع در ۹ ماهه سال جاری برای واردات دارو و اقلام دارویی، به فارس اظهارداشت: مطابق با آمار و اطلاعات استخراج شده در دوم دی ماه سال جاری، ارز مرجع پرداختی توسط بانک مرکزی و بانک‌های کشور از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه معادل ۲٫۵ میلیارد دلار بوده است.
وی افزود: ‌در ۹ ماهه سال جاری حدود ۸۹۳ میلیون دلار ارز مرجع توسط بانک‌ها بابت واردات دارو و اقلام دارویی پرداخت شده و از ابتدای سال تا پایان آذر ماه ۱٫۶ میلیارد دلار برای واردات دارو و اقلام دارویی با همکاری معاونت دارویی وزارت بهداشت تخصیص یافته است.
سخنگوی مرکز مبادلات ارزی تصریح کرد: ‌پیش‌بینی می‌شد از ۲۴ آذرماه تا پایان سال یک میلیارد دلار دیگر برای دارو ارز مرجع پرداخت شود اما از ۲۵ آذر تا ۳۰ آذر‌ماه، یک چهارم از این اعتبار یعنی ۲۵۰ میلیون دلار پرداخت شد.
وی ادامه داد: بخش عمده این ۱٫۶ میلیارد دلار ارز مرجع پرداختی توسط بانک مرکزی، در چهار ماه اخیر بوده که تخصیص‌ها با همکاری وزارت بهداشت، به شرکت‌های تایید شده توسط این وزارتخانه، متناسب با رویه‌های ثبت سفارش، بوده است.
کریمی اظهار داشت: بررسی‌های آماری نشان می‌دهد بانک مرکزی و بانک‌ها عملکرد مناسبی در تامین ارز برای واردات دارو و اقلام دارویی داشته‌اند و با توجه به پرداخت ۲٫۵ میلیارد دلار ارز بری این بخش در ۹ ماهه سال جاری، ۱۰۰ میلیون دلار بیشتر از کل سال قبل ارز پرداخت شده است.

RSS
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ