پرستاران نقش مهمی در تشخیص، درمان و مراقبت از بیماران سرطانی دارند

۳۰م دیماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

پرستاران به عنوان یکی از اعضای تیم درمان نقش مهمی در تشخیص، درمان و مراقبت از بیماران سرطانی دارند و از آنجا که پرستار وقت بیشتری را نسبت به دیگر اعضای تیم درمان با بیمار می گذراند، شاید اولین شخصی باشد که نیاز بیمار و خانواده اش را تشخیص می دهد.

خدیجه رییسی، کارشناس پرستاری به خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: تیم درمان سرطان شامل  پزشک هماتولوژیست انکولوژیست، پزشک رادیوتراپیست انکولوژیست، جراح، پرستار انکولوژی، مددکار اجتماعی، متخصص تغذیه، فیزیوتراپ، داروساز، روانشناس است.

وی افزود:  پرستار انکولوژی فردی است که برای افزایش کیفیت زندگی مبتلایان به سرطان تلاش می کند. پرستاری سرطان در حقیقت چالشی خلاقانه ، ماهرانه است و با تشریک مساعی سایر پرسنل درمانی انجام می پذیرد.  

این کارشناس پرستاری تصریح کرد: پرستار با آموزش، پیشگیری، تشخیص، درمان و پیگیری بیماران مبتلا به سرطان نقش حیاتی و مهمی را بعهده دارد. به طورکلی تدابیر پرستاری در مورد بیماری که برای اولین بار می شنود گرفتار سرطان است و دچار احساسات می شود از اهمیت زیادی برخوردار است. پرستار در این موقع نقشهای متفاوتی ایفا می نماید.

رییسی اظهارکرد:  بیماران مبتلا، به سبب تغییر وضعیت جسمانی و تغییر تصویر ذهنی از خود، دچار بحران شدیدی می گردند که پرستار با همدلی، آموزش، حمایت و مشاوره می تواند به فرد در تطابق خود با وضعیت موجود کمک کند و سببات کاهش اضطراب بیمار را فراهم نموده تا بیمار بتواند راحت تر رژیم درمانی را پذیرفته و از عوارض بیماری پیشگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: پرستاران به عنوان یکی از اعضای تیم درمان نقش مهمی در تشخیص، درمان و مراقبت از بیماران سرطانی دارند و از آنجا که پرستار وقت بیشتری را نسبت به دیگر اعضای تیم درمان با بیمار می گذراند، شاید اولین شخصی باشد که نیاز بیمار و خانواده اش را تشخیص می دهد./ح


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ