پروژه بزرگ تولید اعضای پیوندی انسان در بدن حیوانات آغاز شد

۱۴م آذر ،

دکتر نصر اصفهانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بازدید رئیس جمهور از پژوهشکده رویان گفت: رئیس جمهور امروز ۲ طرح و ساختمان پژوهشکده بیوتکنولوژی رویان در اصفهان را افتتاح کرد.

وی با اشاره به ۲ طرح بزرگ فناوری که امروز افتتاح شد، گفت: طرح اول تولید حیوانات تراریخت بود که در شیرشان دارو تولید می گردد که قسمت تحقیقاتی این طرح به پایان رسیده و داروسازان می تواند از این فرآورده شیری دارو بسازند یعنی در شیر دارو وجود دارد و فقط باید تبدیل شود.

 

رئیس پژوهشکده زیست فناوری پژوهشگاه رویان به طرح و پروژه دومی که امروز توسط رئیس جمهور افتتاح شد، اشاره کرد و گفت: طرح و پروژه تحقیقاتی دوم، تولید اعضای انسانی در بدن حیوانات است که به زودی آغاز می گردد و رئیس جمهور هم برای بودجه آن قول مساعد خود را اعلام کردند.

 

وی یادآورشد: محققان پژوهشگاه رویان درصدد اجرای طرح تولید اعضای پیوندی انسان در بدن حیوانات می باشند.

 

نصر اصفهانی اظهار داشت: از طریق این پروژه می توانیم به عنوان مثال حیوانی را تولید کنیم که کبد انسانی داشته باشد و در آینده از آن در پیوند عضو به انسان استفاده کنیم.


وی یادآور شد: برای آغاز این پروژه درحال حاضر به یک و نیم میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که رئیس جمهور موافقت خود را برای اختصاص آن اعلام کردند.


MehrNews Rss Feed
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ