پرچمدار ایران در المپیک چهارشنبه معرفی می‌شود/ شانس بالای الهه احمدی

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه ستاد بازیهای المپیک روز چهارشنبه در محل کمیته ملی المپیک برگزار خواهد شد که یکی از مباحث اصلی آن انتخاب پرچمدار ایران در بازیهای المپیک ۲۰۱۲ لندن خواهد بود.

تاکنون اسامی زیادی برای این منظور عنوان شده که هر کدام بنا به دلایلی از پذیرفتن این وظیفه انصراف داده اند. از حامد حدادی گرفته تا یوسف کرمی و محمدرضا رودکی که یا خود انصراف داده اند یا شرایط برگزاری مسابقات به نوعی بوده که عملا نمی توانستند پرچمدار شوند.

در واقع نکته اصلی این است که کاروان اعزامی ایران به صورت همزمان راهی لندن نخواهد شد و ورزشکاران تمرینات خود را در ایران دنبال کرده و تنها به فاصله چند روز به آغاز رقابتهای خود به لندن می روند.

گفته می شود در این بین شانس الهه احمدی بانوی تیرانداز کشورمان برای انتخاب به عنوان پرچمدار بیش از سایر مدعیان می باشد. این بانوی تیرانداز که با کسب مدال نقره رقابتهای جام جهانی سیدنی موفق به کسب سهمیه المپیک شد و نقره بازیهای آسیایی گوانگجو را در کارنامه دارد در صورت انتخاب شدن سومین بانوی ایرانی است که در کاروان های اعزامی به المپیک پرچمدار می شود.

لیدا فریمان در المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا و هما حسینی در المپیک ۲۰۰۸ پکن پیش از احمدی وظیفه حمل پرچم مقدس کشورمان را در المپیک برعهده داشته اند. در میان ورزشکاران ایران مرحوم نامجو با  دو دوره پرچمداری از این لحاظ پیشتاز است.

مصطفی بهارمست(۱۹۴۸ لندن) ، محمود نامجو(۵۲ هلسینکی و ۵۶ ملبورن) ، جعفر سلماسی(۶۰ رم) ، نصرت الله شاهمیر(۶۴ توکیو) ، ابوالفضل انوری(۶۸ مکزیکو) ، عبدالله موحد(۷۲ مونیخ) ، مسلم اسکندی فیلابی(۷۶ مونترال) ، حسن زاهدی( ۸۸ سئول)، علیرضا سلیمانی (۹۲ بارسلون) ، امیررضا خادم( ۲۰۰۰ سیدنی)، آرش میراسماعیلی(۲۰۰۴ آتن) و هماحسینی(۲۰۰۸ پکن) پرچمداران ایران در ادوار مختلف بازیهای المپیک بوده اند.

ورزش ایران تاکنون موفق به کسب ۵۱ سهمیه برای حضور در این دوره از بازیهای المپیک شده است. سی و یکمین دوره بازیهای المپیک از روز ۶ مردادماه سالجاری به میزبان لندن آغاز خواهد شد.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ