پزشکیان: باید کاسبان تحریم را ناامید کنیم

مسعود پزشکیان تأکید کرد: باید سد تحریم را بشکنیم و کاسبان تحریم و کسانی را که از این تحریم‌ها هزاران میلیارد پول درآمد دارند ولی کسی از آنها خبر ندارد، ناامید کنیم.

پزشکیان: باید کاسبان تحریم را ناامید کنیم

به گزارش ممتاز نیوز، مسعود پزشکیان نامزد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری عصر یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳در گردهمایی انتخاباتی ستاد استان تهران خود که در سالن شهید افراسیابی ورزشگاه شهید شیرودی تهران برگزار شد، اظهار کرد: من به عنوان یک فرد ایرانی معمولی در حضور مردم قول می‌دهم که صدای کسانی باشم که کسی صدای آنها را نمی‌شنود، قول می‌دهم که اجازه ندهم دانشجویان و اساتید را از دانشگاه‌ها بدون دلیل بیرون کنند و همچنین قول می‌دهم جلوی رفتارهای غیرمنصفانه با دختران و زنان در خیابان‌ها را بگیرم. 

وی افزود: قول می‌دهم عزت و جایگاه ورزشکاران و افتخارآفرینان این مملکت، همچنان باقی بماند و همچنان عزیز باشند نه اینکه آنها را فراموش کنیم و همچنین قول می‌دهم که پیگیر مشکلات و دغدغه‌های مناطق محروم، کشاورزان، کارگران همه کسانی که در این مملکت زندگی می‌کنند، باشم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه «من صادقانه صحبت می‌کنم» عنوان کرد: من قبل از اینکه نامزد ریاست‌جمهوری شوم، زمانی که نماینده بودم اگر کسی در حق یک ایرانی مشکلی ایجاد می‌کرد، پشت تریبون از او دفاع می‌کردم؛ من در زندگی‌ام همیشه در کنار مردم و نماینده مردم بودم و اگر این مردم به من رای بدهند، قطعاً کنار آنها خواهم بود؛ صادقانه قول می‌دهم که هیچ وقت به مردم دروغ نگویم و حق آنها را قربانی سیاست‌ها و جناح بازی‌ها نکنم و تمام توان و قدرتم را در استخدام خدمت به مردن عزیز ایران در سرتاسر کشور بگیرم.

پزشکیان گفت: امروز در جامعه تبعیض و بی عدالتی است و تا زمانی که این تبعیض و بی عدالتی در جامعه جود داشته باشد، سرمایه اجتماعی نخواهیم داشت. ما از جوانان‌مان پشتیبانی خواهیم کرد و باید برای آنها آینده روشن بسازیم. ما باید سد تحریم را بشکنیم و کاسبان تحریم و کسانی را که از این تحریم‌ها هزاران میلیارد پول درآمد دارند ولی کسی از آنها خبر ندارد، ناامید کنیم؛ ما با پشتیبانی‌ مردم در مقابل اینها خواهیم ایستاد.

وی در پایان تاکید کرد: مردم جواب کسانی را که ادعا می‌کنند «نخواهیم گذاشت رئیس جمهور شوی» خواهند داد و اگر مردم در صحنه باشند کسانی را که با تمامیت خواهی تا حالا هر کسی را که دل‌شان می‌خواست حذف می‌کردند دیگر نخواهند توانست از این کارها انجام دهند.

به گزارش ایسنا، در این گردهمایی، علاوه بر پزشکیان جمعی از فعالان سیاسی، نمایندگان فعلی و ادوار مجلس شورای اسلامی و همچنین و وزرای پیشین حضور داشتند.

محسن هاشمی رفسنجانی از اعضای حزب کارگزاران سازندگی در این گردهمایی با بیان اینکه «مردم ایران به دنبال ایرانی آباد، آزاد و با رفاه در شأن خود هستند و برای عزت ایران، مردم ایران و اسلام انقلاب کردند»، اظهار کرد: در سال‌های اخیر در شرایطی قرار گرفتیم که هر ساله سفره مردم دچار کمبود شده و در سطحی قرار گرفته که متاسفانه فقر در کشور در حال فراگیری است.

وی با تأکید بر اینکه شرایط کشور احتیاج به تغییر و تحول جدی دارد، گفت: در مناظره‌ها دیدم یک کاندیدا قول طلا و دیگری سعی می‌کند زمین تقسیم کند، ولی آقای پزشکیان قولی که نتواند انجام دهد، از دهانش در نیامده است؛ او آمده که ابتدا رای مردم را به دست آورد و با همت و پشتوانه مردم مطالبات آنها را با نظام و حاکمیت و مسئولان ارشد در میان بگذارد و بتواند با جلب اعتماد آنها کشور را نجات دهد.

این فعال سیاسی تاکید کرد: با مردم رای به پزشکیان یک پیام جدی به صورت رفراندوم به حاکمیت داده می‌شود که خواهان تغییر جدی در سیاست‌های کلی کشور هستند. آقای خاتمی تصمیم گرفتند در این انتخابات با جدیت شرکت و از پزشکیان حمایت کنند و امیدوارم که شاهد پیروزی آقای پزشکیان باشیم.

هم‌چنین محمد شریعتمداری از وزرای دولت اصلاحات در این گردهمایی با بیان اینکه «دکتر پزشکیان ثابت کرده که یک رزمنده بزرگ است»، اظهار کرد: صلابت، استواری، صبر و متانت شاخصه پزشکیان است؛ پزشکیان صدای ملت ایران است و آمده است بر فساد سیستمی حاکم بر کاسبان تحریم خط بطلان بکشد. 

 وی افزود: پزشکیان آمده که حریم خصوصی ملت ایران محفوظ بماند و قسم یاد کرده که به ملت ایران وفادار بماند. او مرد خِرَد است و مردی است که بیش از ما می‌داند اما می‌گوید کار را به متخصص واگذار کنید.

معصومه ابتکار فعال سیاسی اصلاح‌طلب نیز در این گردهمایی اظهار کرد: من با افتخار به عنوان عضو دولت دکتر خاتمی در دولت هشتم شهادت می‌دهم که دکتر پزشکیان یکی از موفق‌ترین و پاکدست‌ترین مدیران جمهوری اسلامی و شایسته ریاست جمهوری است. دکتر پزشکیان صدای معترضان و دخترانی است که آسیب دیدند و همچنین جوانان است و روز جمعه همه برای رای به او می‌آییم.

همچنین معین الدین سعیدی نماینده پیشین چابهار در مجلس در این گردهمایی اظهار کرد: پزشکیان به‌خاطر شرافت، شجاعت و صداقت خود محبوب میلیون‌ها ایرانی است.

محمدرضا خاتمی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب که دیگر سخنران این گردهمایی بود، با بیان اینکه «امروز در جمع ما و همه جمع‌های اینچنینی یک وجه اشتراک وجود دارد و آن نگرانی برای ایران و آینده فرزندان این مرز و بوم است» اظهار کرد: ایران ما امروز حال خوشی ندارد و این ایران، ایران ما نیست، ایران ما ایران بدون فقر، فساد، دروغ و کینه است و ایران ما ایران عدالت و آبادانی است. مردم ما امروز در وضعیتی به سر می‌برند که بسیار نگران‌کننده و تاسف بار است؛ به ویژه اینکه امروز زنان ما در فشار مضاعف هستند.

وی افزود: ما امروز در شرایطی هستیم که باید در انتخابات شرکت کنیم؛ ما در هر انتخاباتی شرکت نمی‌کنیم بلکه در انتخاباتی شرکت می‌کنیم که حداقل شرایط برای تغییر و تحول وجود داشته باشد و اینک آن زمان است؛ ما برای ایران و مردمی رای می‌دهیم که در شرایط سخت هستند؛ ما برای جوانانی رای می‌دهیم که امروز آرزو و امیدی در این کشور ندارند و به فکر مهاجرت هستند ما برای کودکان کار و زنان بی سرپرست و بدسرپرست و بهبود محیط زیست رای می‌دهیم؛ ما امروز به نام خدا و برای ایران به مسعود پزشکیان رای می‌دهیم.

در این گردهمایی سهیلا منصوریان، رسول خطیبی و بهنام محمودی  از ورزشکاران و همچنین علی شریفی زارچی رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر در سخنانی کوتاه حمایت خود از مسعود پزشکیان نامزد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری را اعلام کردند.

انتهای پیام/


ایران

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.