پزشکیان: پیشنهاد تاسیس سازمان ملی هوش مصنوعی ایران در دستور کار دولت خواهدبود

یکی از نامزدهای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری گفت که در صورت اعتماد مردم در انتخابات، پیشنهاد تاسیس سازمان ملی هوش مصنوعی ایران را در دستور دولت قرار خواهم داد.

پزشکیان: پیشنهاد تاسیس سازمان ملی هوش مصنوعی ایران در دستور کار دولت خواهدبود

به گزارش ممتاز نیوز، مسعود پزشکیان نامزد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس نوشت:

«از لوازم قدرت علمی ایران، عقب نماندن از توسعه «هوش مصنوعی» و تاثیرات آن در ساحت‌های زندگی مردم و حکمرانی است. در صورت اعتماد شما، پیشنهاد سنجیده و کارشناسانه دکتر شریفی و همکاران متخصصش را در دستور دولت قرار خواهم داد و از آنها در پیشبرد پیشنهاد بهره خواهم برد.»

لی شریفی زارچی عضو کمیته علمی المپیاد جهانی هوش مصنوعی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس با انتشار تصویری از دیدار خود با مسعود پزشکیان نوشت:

«کشورها در گذشته بر سر خاک، منابع انرژی و نیروی انسانی رقابت می‌کردند؛ اما امروز هوش مصنوعی یکی از جدی‌ترین زمینه‌های رقابت ‌است. پیشرفت ایران عزیزمان، امید و آینده‌ی جوانان در گروی پرداختن جدی به این فناوری در کنار سایر زمینه‌ها است.

امروز به دعوت ستاد دکتر پزشکیان، طرح تاسیس سازمان ملی هوش مصنوعی ایران را به ایشان ارائه کردم و از دغدغه‌های جوانان و متخصصان و ضرورت توجه دولت آینده به این حوزه، جلوگیری از سیل مهاجرت و حفظ رقابت با کشورهای منطقه گفتم. گوش شنوای ایشان و توجه جدی به این موضوعات امیدبخش بود.»

انتهای پیام/


پلاس
فضای مجازی

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.