پزشک خانواده به نفع مردم و بخش سلامت است

۱۲م آذر ،
ممتاز نیوز :  دکتر رمضان محسن پور در حاشیه بازدید از مرکز شبانه روزی بهداشتی درمانی شیرگاه با تاکید بر اینکه برنامه پزشک خانواده در سطح کشور اجرایی خواهد شد، گفت: اجرای برنامه پزشک خانواده از سوی دولت و مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است و بعضی از استانها از جمله مازندران و فارس در اجرای این برنامه پیش قدم می باشند.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران ؛ وی با اشاره به اینکه برنامه پزشک خانواده به صورت پایلوت در ۳ استان چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان و خوزستان به اجرا درآمده است، افزود: در این استانها مسایل و مشکلات اجرای این برنامه بررسی و رفع شده  و سپس به صورت همزمان در سراسر کشور به اجرا درآمده است.

وی در خصوص سبب کندی روند اجرای این برنامه در ماهها اخیر اظهار داشت:  اعتبار و ردیفی که مجلس شورای اسلامی برای این برنامه پیش بینی کرده بود، در بودجه سال جاری محقق نشد به همین سبب اجرای این برنامه شتاب اولیه را ندارد لذا پیش بینی می گردد از ردیفهای دیگری برای اجرای این برنامه استفاده کنیم.

گفتنی است: مرکز ده تختخوابی شیرگاه با زیر بنای یک هزار و ۲۰۰ متر مربع دارای بخشهای رادیولوژی، آزمایشگاه، بخش زنان، داخلی و داروخانه است که با اعتبار  ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در سال قبل به بهره برداری رسید.

منبع: ممتاز نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ