پشت نوبتی‌های کاشت حلزون سازمان بهزیستی به صفر رسید

760.jpg

رییس سازمان بهزیستی با اعلام به صفر رسیدن پشت نوبتی‌ها برای عمل کاشت حلزون شنوایی، گفت: پشت نوبتی‌ها و در صفی‌ها را برای بسیاری از فعالیت‌های سازمان بهزیستی به صفر می‌رسانیم.

به گزارش خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، همایون هاشمی در جشنواره خانواده کم‌شنوا و ناشنوا که بعدازظهر امروز (پنجم مهرماه) در سالن همایش‌های بیمارستان‌ میلاد برگزار شد، با تاکید بر اینکه زمان طلایی برای کاشت حلزون شنوایی و توانمند کردن کودکان ناشنوا زیر سه سال است، تاکید کرد: ضروری است در طی این مدت عمل کاشت حلزون شنوایی انجام شود.

وی در ادامه با اشاره به پوشش بسیاری از گروه‌های خاص در سازمان بهزیستی کشور، گفت: در صورتی که دخالت به موقع از سوی سازمان بهزیستی در بسیاری از مواقع انجام نشود یک فاجعه اتفاق می‌افتد و اگر به موقع و به هنگام مداخله شود، در این صورت واژه ناشنوایی و کم‌شنوایی حل خواهد شد.

رییس سازمان بهزیستی کشور در ادامه تاکید کرد: خانواده و سازمان بهزیستی قسمتی از یک پازل را تشکیل می‌دهند و ضروری است که یک مجموعه در نظر گرفته شوند.

هاشمی در ادامه اظهار افتخار کرد که این سازمان بخش مهمی از وظایف حاکمیتی خود را به انجام رسانده است.

به گفته وی، تلاش می‌شود تا مانند امسال آمار پشت نوبتی‌های کاشت حلزون شنوایی در اواسط سال به صفر برسد و پشت نوبتی در نوبت کاشت حلزون شنوایی و دیگر خدمات مربوط به شنوا شدن و توانمند شدن به صفر برسد.

رییس سازمان بهزیستی کشور در ادامه اظهار کرد: جشنی که در حال حاضر در آن به سر می‌بریم، جشن توانمند شدن و به صفر رسیدن افراد پشت نوبت کاشت حلزون شنوایی است.

به گزارش ایسنا، یحیی سخنگویی – معاون توانبخشی سازمان بهزیستی – در ادامه این برنامه عنوان کرد: در گذشته کودکان معلول را از دید دیگران پنهان می‌کردند و این کودکان اجازه ورود به جامعه را نداشتند، اما در حال حاضر این کودکان در جامعه حضور دارند و احقاق حق می‌کنند.

به گفته وی در گذشته معلولان کمتر در جامعه حضور داشتند و حضور معلول در جامعه از سوی خانواده تحریم می‌شد، اما به مرور زمان توانبخشی در جامعه رشد کرد و توانبخشی و جامعه یکدیگر را شناختند.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی در ادامه با اشاره به ورود سازمان بهزیستی در زمینه توانبخشی و ارائه خدمات هدفمند به جامعه هدف، گفت: صداهای کودکان ناشنوایی که در سالن همایش شنیده می‌شود، چیزی جز نشان‌دهنده رشد فرهنگی جامعه، ارتقای توانبخشی جامعه هدف و سازمان بهزیستی نیست.

سخنگویی در ادامه کمک سه میلیون تومانی سازمان بهزیستی برای انجام عمل کاشت حلزون را ناچیز خواند و اظهار کرد: هر چند که این کمک ناچیز است، اما این کمک و خدمات توانبخشی بعد از آن سبب کاهش ناشنوایی در کشور می‌شود و انتظار داریم در آینده با ادامه این راه، تعداد کودکان ناشنوا و کم‌شنوا به طرز چشمگیری کاهش یابد.

وی در ادامه تاکید کرد: ضروری است در آینده در صورت نیاز به عمل مجدد کاشت حلزون شنوایی این عمل انجام شود.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی همچنین با اشاره به همکاری‌های معاونت مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی با معاونت توانبخشی برای پوشش افراد پشت نوبت کاشت حلزون شنوایی، گفت: در حال حاضر پشت نوبتی‌های کاشت حلزون شنوایی به صفر رسیده و برچسب‌زدایی از این کودکان انجام شده است.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ