پشیمانی بعد از مرگ گوگل ریدر

۱۲ تیرماه ۱۳،

کریس وترل مبدع خدمات گوگل ریدر می‌گوید اگر در شرایط امروز گوگل این ایده به ذهن او رسیده بود آن را در این شرکت اجرایی نمی کرد.
 
به گزارش فارس به نقل از فوربس وی می گوید اگر به عقب بازمی گشت ترجیح می‌داد به جای کمک گرفتن از مدیران گوگل، گوگل ریدر را به صورت شخصی و مستقل راه اندازی کند. گوگل ریدر از جمله خدمات محبوب گوگل برای به اشتراک گذاری خبرها و اطلاعات میان کاربران بود که هفته قبل رسما تعطیل شد.
 
این در حالی بود که بسیاری از کاربران گوگل ریدر به استفاده از این خدمات علاقه داشته و از تعطیلی آن اظهار ناخرسندی کرده بودند، اما گوگل ترجیح داد آن را بازنشسته کند تا کاربران را به زور به استفاده از گوگل پلاس وادار کند. گوگل پلاس شبکه اجتماعی است که برای رقابت با فیس بوک ایجاد شده است.
 
کریس وترل افزوده است: ای کاش این کار را در داخل گوگل انجام نداده بود. من متنفرم که ایده من در برابر ایده گوگل پلاس قرار گرفته است. این مساله بسیار ناامیدکننده است. کارشناسان معتقدند رفتارهای اخیر گوگل در برابر خلاقیت‌های کارکنانش قرار گرفته و آنها از این بیم دارند که گوگل بعد از موفقیت این طرح‌ها بعد از مدتی آنها را از دور خارج کند و لذا ممکن است در آینده خلاقیت در این شرکت کمتر شود.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *