پلیس، عمران خان را احضار کرد

مقام‌های پاکستان عمران خان را بابت پاره‌ای توضیحات به دلیل درگیری‌های خشونت‌های اخیر و حملات به ساختمان‌ها و مراکز نظامی این کشور احضار کرده‌اند.

پلیس، عمران خان را احضار کرد

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از پایگاه خبری بلومبرگ، این تحقیقات بر روی حمله به محل اسکان فرماندهی نیروهای نظامی لاهور در ایالت پنجاب متمرکز است که به خانه “جناح” معروف است. در این حمله حامیان عمران خان، نخست وزیر برکنار شده پاکستان این محل را به آتش کشیدند و آن را تخریب کردند.

این سیاستمدار ۷۰ ساله پاکستانی از سوی معاون بازرس کل پلیس لاهور احضاریه دریافت کرد که باید در ساعت ۱۶ به وقت محلی امروز (سه شنبه) برای پاره‌ای توضیحات به اداره پلیس برود.

عمران خان و حزب تحریک انصاف پاکستان هنوز در این باره اظهارنظر نکرده است.

عمران خان از بسیاری جهات بابت این ادعا که حامیانش مسئول تخریب اموال و املاک نظامی و دولتی هستند، هدف انتقاد قرار دارد. ارتش می‌گوید آنهایی که مسئول این حملات هستند باید در دادگاه نظامی محاکمه شوند.

نخست وزیر برکنار شده پاکستان همچنین حمله به خانه جناح را محکوم کرده و گفت، این مساله باعث شرمساری کشور است و این مساله را نیز رد کرد که اعضای حزبش مسئول خشونت‌های نهم مه هستند.

وی همچنین خواستار مذاکره سریع و فوری با دولت شد اما ائتلاف حاکم هنوز با آن موافقت نکرده است.

افزایش چالش‌های پیش روی عمران خان درحالیست که روسای اصلی و ارشد حزب از آن خارج می‌شوند، هزاران تن از حامیانش در سراسر پاکستان دستگیر شده‌اند و او همچنان با ده‌ها مورد پرونده حقوقی روبروست که آنها را رد می‌کند.

ارتش پاکستان نیز در بیانیه‌ای به صورت غیرمستقیم عمران خان را به تلاش برای ایجاد شکاف بین شهروندان پاکستان و نیروهای مسلح به واسطه راهپیمایی‌ها و اظهاراتش متهم کرد.

انتهای پیام/


جهان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ