پلیس: اطلاعات بانکی خود را پیامک نکنید

۱فروردین به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

 

رییس معاونت مبارزه با جعل و کلاهبرداری ناجا گفت: هموطنان در ایام سفر برای تبادل مبالغ توسط خودپردازها اطلاعات بانکی و شخصی خود را پیامک نکنند.
 
سرهنگ مهرداد امیدی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: به طور حتم هموطنان جهت پیشگیری از هر نوع سرقت وجوه نقد خود را  در ایام سفر حمل و نقل نخواهند کرد و از طریق عابر بانک‌ها اقدام به پرادخت پول می‌کنند، ولی بازهم در این خصوص باید از به نکاتی توجه کنند.
 
رییس معاونت مبارزه با جعل و کلاهبرداری ناجا در ادامه اظهار داشت: یکی از آن نکات قابل توجه و  مهم ندادن پیامک حاوی اطلاعات شخصی و بانکی به سایرین و آشنایان است چرا که منفعت طلبان در کمین جهت سرقت اموال هموطنان نشسته اند.
 
این مقام مسئول انتظامی ادامه داد: همچنین هموطنان باید به خاطر داشته باشند که استفاده از زبان انگلیسی دستگاه خودپرداز مخصوص کسانی است که با زبان فارسی آشنا نیستند و  برای اطمینان از واریز شدن پول به کارت بانکی شما فقط قسمت درخواست موجودی را انتخاب کنید و به بخش انتقال وجه وارد نشوید.
 
وری در پایان خاطر نشان کرد: مسافران نوروزی  مراقب اشخاصی باشند که در مقابل دستگاه خودپرداز به بهانه کمک کردن قصد سوءاستفاده از کارت شما را دارند و مراقبت پیامک‌هایی باشید که به شما مژده برنده شدن در قرعه کشی را می‌دهند.

ایستنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ