پلیس به دنبال سرنوشت قرارداد بازیکنی که کروش به فرگوسن معرفی کرده بود!

روزنامه گاردین در گزارشی درباره‌ی تیاگو مانوئل دیاس کوریرا ملقب به «ببه» که در سال ۲۰۱۰ با قراردادی به ارزش ۹ میلیون یورو (۷٫۲ میلیون پوند) از ویتوریا گیمارش پرتغال به منچستر یونایتد پیوست، از تلاش پلیس برای پیگیری این انتقال خبر داد. این بازیکن در یک فصل حضورش در ویتوریا گیمارش برای این تیم به میدان نرفت و تنها سابقه بازی او به حضور در یک باشگاه دسته سومی باز می‌گردد.
به همین دلیل واحد پلیس مبارزه با فساد وزارت دادگستری پرتغال قصد دارد در باره انتقال این بازیکن تحقیق کند. خورخه مندس وکیل «ببه» که مقدمات انتقال او را به منچستر یونایتد فراهم کرد، همان کسی است که کریستیانو رونالدو، نانی و آندرسون را از پرتغال به اولدترافورد برده بود. ۴۰ درصد از مبلغ ۹ میلیون یوروی قرارداد ببه به مندس پرداخت شد که برابر با ۳٫۶ میلیون یورو می‌شود.
الکس فرگوسن سرمربی باشگاه منچستر یونایتد در آن زمان گفته بود که ببه تنها بازیکنی است که وی بدون تماشا کردن بازی‌هایش او را به خدمت گرفته است. منچستر یونایتد در آن زمان اعلام کرد که ببه به پیشنهاد کارلوس کی‌روش که دستیار فرگوسن بوده راهی اولدترافورد شده است.
واحد پلیس ضد فساد در لیسبون با ارسال نامه‌ای به گونسیالو ریس وکیل سابق ببه از او دعوت کرد تا با حضور در مقرر پلیس به عنوان شاهد درباره نحوه انتقال ببه به منچستر یونایتد توضیح دهد. ریس به فدراسیون فوتبال پرتغال اعلام کرده که مندس با زیر پا گذاشتن قوانین فیفا با ببه به صورت ناگهانی قرارداد امضا کرده و سپس او را به اولدترافورد برده است.
ریس به روزنامه‌‌ گاردین انگلیس گفت که در تاریخ ۲۳ آپریل به مدت سه ساعت تحت بازجویی قرار گرفته است. به گفته ریس، بازجویی اداره پلیس از او درباره جنبه‌های مختلف انتقال ببه به منچستر یونایتد سوال کرده و بازجو به او گفته است که پلیس پرتغال قصد دارد از باشگاه منچستر یونایتد هم در این زمینه تحقیق کند.
یک سخنگوی باشگاه منچستر یونایتد در این باره گفت: اگر پلیس از ما اطلاعاتی بخواهد قطعا با آن‌ها همکاری خواهیم کرد، اما هیچ کس نمی‌تواند مدعی که ما عملی خلاف قانون انجام داده ایم.
تلاش خبرنگار گاردین برای گفت و گو با مندس بی‌نتیجه‌ مانده و او حاضر به صحبت با این روزنامه‌ی انگلیسی نشده است.
ببه در یک فصل حضورش در منچستر یونایتد تنها در دو بازی به میدان رفت و پس از آن در نوامبر ۲۰۱۲ با یک قرارداد قرضی به بشیکتاش ترکیه پیوست.
 

۴۱۴۱

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *