پلیس فتا: به ایمیل ‘شما برنده لاتاری شده‌اید’ پاسخ ندهید

کارشناس پلیس فتا ناجا گفت: تعداد ایمیل هایی که به کاربران اینترنت بخصوص دارندگان ایمیل‌های یاهو و جیمیل با پیغام های بیان شده ارسال می گردد، متاسفانه در حال زیاد شدن است و در این خصوص نیز گزارش‌های ارسالی به سایت پلیس فتا نشان دهنده این موضوع است، که متاسفانه مردم آگاهی مناسب و کافی نسبت به چنین موضوعاتی را ندارند و اکثر درخواست‌های ثبت شده مبنی بر ارائه راهنمایی از پلیس فتا است. برنده شدن در لاتاری‌های خارجی مواردی هستند که ذهن هر کاربر اینترنتی را به خود مشغول کرده و افرادی که تمایل زیاد برای بدست آوردن مال زیاد و آسان را دارند به خود جذب کرده و این کاربران بدنبال بررسی صحت اینگونه موارد هستند.
به نوشته سایت پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات، هشدار پلیس فتا به کلیه کاربران این است که در هنگام مواجهه با این گونه موارد مراقب فریب این ایمیل‌ها باشند و خود را به مخاطره نیاندازند. برخی از این گونه ایمیل‌ها اسپم و بسیاری از آنها برای کلاهبرداری به کاربران ارسال می‌شود.

در اغلب موارد کاربری که پیغام برنده شدن برایش ارسال شده به سایت مورد اشاره در ایمیل حتی یک بار هم مراجعه نکرده است.کارشناس پلیس فتا با اشاره به اینکه قوانین موجود در فضای وب و معاملات الکترونیکی بین اللملی بصورت کامل در ایران مورد قبول و اجرا نیستند و حتی مواردی که شرکت های ارائه دهنده سرویس های لاتاری دارای رتبه بین اللملی هستند، نیز اعتبار و ضمانت اجرایی برای انجام تعهداتش در ایران را ندارند.
از این رو پلیس فتا از کلیه کاربران می خواهد تا در صورت مواجه شدن با اینگونه موارد به آنها پاسخ نداده و از ارسال اطلاعات شخصی خود در پاسخ به اینگونه موارد خودداری کنند.

۲۱۲۱

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

تا این لحظه ۲نظر ثبت شده
  1. حسین گفت:

    علیه شما از ایمیل ما محافظت می کنید ممنون

  2. حسین گفت:

    خبر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *