پنج قدم برای داشتن ابروهای پرپشت

گردآوری شده توسط گروه بهداشت و سلامت ممتاز نیوز

یکی از مشکلاتی که تعدادی از خانم‌ها با آن روبه‌ رو می باشند، رشد نکردن ابروها یا کم‌ بودن حجم آنهاست.

اگر می خواهید ابروهایی پرپشت و قوی داشته باشید، می‌توانید این مطلب را بخوانید.

یکی از مشکلاتی که تعدادی از خانم‌ها با آن روبه‌ رو می باشند، رشد نکردن ابروها یا کم‌ بودن حجم آنهاست که ممکن است در پی نازک‌کردن (حتی یک‌بار) یا تراشیدن ابرو (برای عروس خانوم ها) اتفاق بیفتد.

حتما می‌دانید که وظیفه اصلی ابروها، ایجاد سد است؛ سدی برای جذب رطوبت که ممکن است به شکل عرق شور و باران داخل چشم‌ها برود و نیز سدی در برابر تابش مستقیم نور.

نقش ابروها در ارتباط برقرارکردن و بیان احساسات نیز انکارکردنی نیست.

بدون درنظرگرفتن هدف شما از تقویت و رشد مجدد ابروها، باید مطلع باشید که اصولا رشد ابروها آهسته صورت می‌گیرد و ابروهای طبیعی معمولا بعد از ۶ تا ۸ هفته به اندازه اصلی خود می‌رسند.

خواندن نکات زیر کمک می‌کند تا به رشد ابروهای خود سرعت ببخشید و علاوه بر آن، با پرشدن مجدد ابروها، همچنان خوشکل بمانید!

اولین مرحله: موهای ابرو، سراسر پروتئین می باشند.اگر احساس می‌کنید که دچار کمبود پروتئین یا سایر ویتامین‌های ضروری میباشید، برای رشد طبیعی موهای آن، نیاز به ذخیره مجدد این ویتامین‌ها دارید.ویتامین‌های C،B،A و E همگی در رشد ابروها تاثیر دارند. قرص‌های فولیک‌اسید نیز به فولیکول‌های مو کمک می‌کنند.

دومین مرحله: ابرو های خود را شانه کنید ! شانه کردن موهای ابرو باید در جهت رشد آنها، به سمت بالا و خارج صورت باشد؛ این کار سبب تقویت ناحیه ابرو و تسریع در رشد موها می‌شود.

سومین مرحله: یک ماده تقویت‌کننده ابرو (از نوع استاندارد آن، به طور مثال مادهRogaine ) از داروخانه تهیه کنید و مقداری از آن را روی ابروها بمالید. مراقب باشید که داخل چشمتان نرود. این ماده را روزی ۲بار- یا طبق دستورالعمل درج شده روی آن- روی ابروها بمالید تا کاملا پر شوند.Rogaine سبب می‌شود ابروها سریع‌تر رشد کنند و زمان ۶ الی ۸ هفته‌ را به ۲ هفته کاهش می‌دهد.

در طول مدت استفاده از Rogaine و رشد موهای ابرو، میزان استفاده از این ماده را به تدریج کاهش دهید تا به ۲ بار در هفته برسد و با وجود رشد ابروها تا اندازه دلخواه، مصرف این مقدار Rogaine را تا یک ماه ادامه دهید. بعد از یک ماه، می‌توانید با توجه به نتیجه کار، مصرف این ماده را ادامه دهید یا آن را متوقف کنید.

چهارمین مرحله: اگر حجم کم ابروهای شما فقط مختص به نواحی خاصی از آن است، موقتا از مداد ابرو استفاده کنید. بهتر است فواصل خالی بین موهای ابرو را با کشیدن خط‌های کوتاه و درهم پر کنید تا اینکه یک خط ممتد و پر‌رنگ بکشید.

در مورد رنگ مداد ابرو و ابروهایتان نیز دقت کنید. درنهایت، روی ابروها را با سیلر ابرو (ماده‌ای برای ثابت‌کردن حالت و رنگ ابروها) اسپری کنید.

پنجمین مرحله: اگر – دور از جان شما- موهای ابروان‌تان بر اثر شیمی‌درمانی یا دیگر فرایندهای درمانی ریخته‌اند، با مداد ابرو برای خودتان ابرو بکشید. البته دقت کنید که چندان مصنوعی به نظر نرسند.
استفاده از سیلر ابرو کمک می‌کند تا ابروها در طول روز، پاک نشوند. تاتوهای موقت نیز برای این کار مناسب‌اند، به شرطی که مدل ابروی خودتان را بکشید تا چهره‌ شما مثل عروسک‌ها مصنوعی نشود.
البته اگر حجم کم ابروهایتان ارثی است، برای شما تاتوی موقت نیز مناسب است. استفاده از ابروهای مصنوعی نیز گزینه‌ مناسبی است که برای این کار بهتر است به متخصصان مراجعه کنید. امیدوارم این در این پنج مرحله مشکل کم حجم بودن ابروهایتان حل شود.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *