پوتین: غلات اوکراین را می‌توان از طریق بلاروس صادر کرد

رئیس‌جمهور روسیه اینکه مسکو اجازه به صادرات غلات از طریق بنادر اوکراین را نمی‌دهد رد کرد و گفت بهترین راه‌حل ارسال آنها از طریق بلاروس در صورتی که تحریم‌ها علیه این کشور برداشته شوند، خواهد بود.

پوتین: غلات اوکراین را می‌توان از طریق بلاروس صادر کرد

به گزارش ممتاز نیوز، به نقل از خبرگزاری رویترز، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در اظهاراتش با بیان اینکه گزارش‌های مربوط به ممانعت روسیه از صادرات، “یک بلوف” هستند، به تلویزیون ملی کشورش عنوان کرد که کشورهای غربی در تلاش هستند تا با مقصر دانستن روسیه از بابت مشکلات در بازار جهانی غذا، اشتباهات سیاستهای خود را بپوشانند.

به نوشته رویترز، ارتش روسیه بسیاری از خطوط ساحلی جنوبی اوکراین را تصرف کرده و کشتی‌های جنگی آن دسترسی به بنادر این کشور در دریای سیاه را کنترل می‌کنند. مسکو، اوکراین و غرب را به دلیل اختلال ایجاد شده در صادرات غلات اوکراین مقصر دانسته است.

پوتین اظهار کرد: اگر کسی می‌خواهد مشکل صادرات غلات اوکراین را حل کند، ساده‌ترین راهش از طریق بلاروس است. هیچ کس جلوی آن را نمی‌گیرد. اما برای این منظور باید تحریم‌ها علیه بلاروس را لغو کنید.

روز جمعه، آلکساندر لوکاشنکو، رهبر بلاروس گفت: مینسک آماده است تا در صورت دریافت اجازه ارسال کالاهای بلاروسی از طریق بنادر آلمان، لهستان، بالتیک یا روسیه، اجازه به ترانزیت غلات اوکراین از طریق خاک خود به این بنادر را بدهد.

پوتین گفت که به دلیل تحریم‌های اعمال شده از سوی انگلیس و آمریکا علیه کودهای روسیه، مشکلات بازارهای جهانی مواد غذایی بدتر خواهد شد.

انتهای پیام/

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.