پوست صورت خود را روشن کنید!

۲۹فروردین به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

اگر می خواهید پوست صورت خود را روشن کنید به این پیشنهاد ها توجه کنید.

بهروز باریک بین متخصص پوست و قائم مقام مرکز تحقیقات کاربرد لیزر در علوم پزشکی در گفتگو با خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه پوست به دسته های مختلفی از جمله سفید که سریعا دچار آفتاب سوختگی می گردد و تیره که آفتاب در آنها تاثیری نمی گذارد گفت: اما در این بین پوست مردم ایران در برابر آفتاب واکنش سوختگی نشان نمی دهد و تنها دچار برنزه گی می گردد.

وی افزود: اصولا کسانی که به وسیله نور آفتاب برنزه می شوند اگر از کرم ضدآفتاب استفاده نکنند این برنزگی تداوم می یابد.

باریک بین در خصوص اینکه، چگونه می توان این برنزه گی را از بین برد، تصریح کرد: جهت این کار، لازم است از کرم های روشن کننده که منشا گیاهی و یا دارای ریشه شیرین بیان می باشند استفاده کنند.

وی در ادامه اضافه کرد: اما اگر از کرم های روشن کننده حاوی هیدروکینون به صورت طولانی مدت و سرخود استفاده شود، افزایش تیرگی در پوست ظاهر می شود.

این متخصص پوست اضافه کرد: ویتامین C موضعی نیز خاصیت روشن کنندگی دارد که می تواند، در برابر اثرات مخرب نور خورشید واکنش مثبت نشان دهد.

وی عنوان کرد: همچنین استفاده از کرم اسید میوه با لایه برداری پوست، ‌آن را روشن و شفاف می کند.

وی با بیان اینکه در کنار دارو درمانی روش های دیگری نیز وجود دارد گفت: روش های میکرودرم اوریژن و بعضی از لیزرهای پوستی در این امر دخیل می باشند.

وی در پایان پیشنهاد کرد: در فصل های پرنور و آفتابی، اشخاصی که تمایلی به تیره شدن توسط آفتاب ندارند می توانند از روش های مختلفی مثل کرم ضدآفتاب، کلاه، عینک و چتر استفاده کنند.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *