پوشاک ورزشکاران آمریکا برای المپیک بعدی در این کشور تولید خواهد شد

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، شرکت ‘رالف لورن’ طراح پوشاک یکسان برای ورزشکاران آمریکا در مراسم افتتاحیه و اختتامیه بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن و کمیته ملی المپیک آمریکا در بیانیه خود تاکید کردند، لباس ورزشکاران آمریکایی در دوره بعدی در آمریکا تولید خواهد شد.

‘اسکات بلکمان’ مدیر اجرایی کمیته ملی المپیک آمریکا نیز گفت: با توجه به ورود ورزشکاران این کشور به شهر لندن و شروع توزیع پوشاک از روز یکشنبه، متاسفانه نمی توانیم برای المپیک لندن، تغییری در لباس آنها بدهیم.

وی افزود: ما به همراه حامیان مالی خود کاملا به تلاش برای تضمین اینکه به نگرانی های ابراز شده پاسخ دهیم، متعهد هستیم. به این منظور ‘رالف لورن’ با تولید پوشاک تیم آمریکا برای مراسم افتتاحیه و اختتامیه بازی های المپیک زمستانی ۲۰۲۱ در شهر ‘سوچی’ روسیه، در آمریکا موافقت کرده است.

کمیته ملی المپیک آمریکا، هدف اصلی انتقاد نمایندگان کنگره آمریکا در این باره قرار گرفته است، زیرا نمایندگان مجلس سنا و مجلس نمایندگان اغلب در تلاش برای یافتن راه هایی برای حفظ مشاغل در آمریکا از جمله در صنعت پوشاک و جلوگیری از مراجعه به اقتصاد کشورهایی مانند چین، ویتنام و هندوستان هستند.

‘هری رید’ رهبر اکثریت مجلس سنای آمریکا گفت: از شنیدن این خبر بسیار ناراحت شده است.

وی افزود: به نظر من کمیته ملی المپیک آمریکا باید از خود شرمسار و خجالت زده باشد. به نظر من آنها باید همه این لباس ها را در یک جا جمع کرده و آتش بزنند و دوباره به تولید پوشاک برای ورزشکاران آمریکایی بپردازند.

در همین حال ‘کریستین گیلیبراند’ سناتور دمکرات و ‘استیو اسراییل’ نماینده کنگره در نامه ای به کمیته ملی المپیک آمریکا درخواست کردند همه پوشاک تیم های ورزشی آمریکا در تمام المپیک ها به وسیله کارگران آمریکایی تولید شود.

آنها افزودند: ساخت پوشاک المپیک در آمریکا،‌ یک میلیارد دلار برای اقتصاد آمریکا بهره به همراه خواهد آورد.

براساس بیانیه شرکت ‘رالف لورن’، این شرکت به تولید پوشاک یکسان تیم آمریکا در این کشور، برای شرکت در مراسم افتتاحیه و اختتامیه بازی های المپیک زمستانی ۲۰۲۱ که در شهر ‘سوچی’ روسیه برگزار خواهد شد، متعهد است.

مترجمام. ورزشی. ** ۱۴۸۶ ** ۱۵۸۹

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۲۲۹۲۸۱


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *