پژو ورشکست می‌شود

جام جم آنلاین: فایننشیال تایمز در گزارشی نوشت که ممکن است بزرگترین خودروساز فرانسه به سرنوشتی شبیه بزرگترین خودروساز آمریکا که چند سال پیش ورشسکت شد، دچار شود.

در سال ۲۰۰۹ میلادی شرکت خودروسازی جنرال‌موتورز آمریکا در پی وخیم شدن اوضاع مالی‌ خود رسما اعلام ورشکستگی کرد و دولت آمریکا سهامدار اصلی این شرکت شد.

حال که بزرگترین خودروساز آمریکا روند بازسازی و اصلاح ساختار خود را به سرعت طی می‌کند، بزرگترین خودروساز فرانسه، پژوسیتروئن با بدترین وضعیت اقتصادی و مالی‌ طی تاریخ حیاتش روبرو شده است.

این در حالی است که سایر خودروسازان اروپایی مانند فیات، رنو و حتی واحد اروپایی جنرال‌موتورز نیز با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنند.

امانوئل بوله، تحلیل‌گر موسسه اعتباری فیچ می‌گوید: ما به‌طور واضحی تشابه زیادی بین وضعیت فعلی خودروسازان اروپایی با وضعیت چند سال پیش بزرگترین خودروساز آمریکا مشاهده می‌کنیم.

فایننشیال تایمز همچنین نوشته که آیا ما باید منتظر تکرار تاریخ باشیم؟ جنرال‌موتورز از سال ۲۰۰۸ کم‌کم به سمت ورشکستگی حرکت کرد و گویا پژو نیز قصد دارد کارخانه‌های بیشتری را تعطیل کرده و کارگران بیشتری را اخراج کند. آیا پژو نیز به سرنوشت جنرال‌موتورز دچار شده و ورشکست می‌شود؟


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *