پگاه آهنگرانی در گالری شیرین پرفورمنس اجرا می‌کند

۲۸م آذر ،

ویدئو_پرفورمنس ˝نزدیک‌تر بیا… نزدیک‌تر… نزدیک‌تر از این؟˝از اول دی

پرفورمنس ˝نزدیک‌تر بیا… نزدیک‌تر… نزدیک‌تر از این؟˝ به کارگردانی محمد پرویزی و با اجرای پگاه آهنگرانی در گالری شیرین اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری هنر ایران، مدتی است هنرمندان تئاتر و سینما به اجراهایی تحت عنوان پرفورمنس روی آورده اند که در فضای گالری ها اجرا می کنند. در تازهترین این حرکتها هم از اول دی ماه در گالری شیرین شاهد حضور پگاه آهنگرانی در یک ویدئو- پرفورمنس خواهیم بود.

ویدئو-پرفورمنس “نزدیک‌تر بیا… نزدیک‌تر… نزدیک‌تر از این؟” به کارگردانی محمد پرویزی و با بازی پگاه آهنگرانی و آتنا اشتیاقی از اول دی‌ماه به مدت ۲۵ شب در گالری شیرین به اجرا در می‌آید.

به گفته روابط عمومی این اجرا پرویزی که سابقه کارگردانی نمایش «بانوی خیال» (بزرگداشت میراث نگارگران کهن ایران/ اجرا شده در تالار وحدت ۸۴) و چندین ویدئو-آرت را در کارنامه خود دارد، در این اجرا فرمی بدیع از پرفورمنس را ارائه می‌کند که ترکیبی از ویدئو-آرت، موسیقی و نمایش است. نوعی دیالوگ داخلی که در وجود بازیگر (پگاه آهنگرانی) با خودش جاری می‌شود و در بستری از فضاسازی‌های ویدئویی و صدای ویلنسل (با اجرای زنده آتنا اشتیاقی، نوازنده ارکستر ملی ایران) بیننده را در مسیری پیش می‌برد که به مقصدی رازآلود منتهی می‌شود؛ صداها.

محمد پرویزی کارگردان، در توصیف این فضا می‌گوید: اهمیت این صداها در گفتن آنها نیست، بلکه در شنیدن آنهاست. بیش از آن که دربارهٔ‌اش چیزی بگوییم، باید بشنویم. این صداها سهم دیگران است برای به صدا در آمدن در ما. آنها را می‌بایست از داخل شنید، نه از خارج. از جایی که تصمیم می‌گیریم دیگری را پس برانیم، درست از همین‌جا باید شنید. دقیقاً همان جاست که صداها سرکوب می‌شوند. این صداها مهم‌اند. اگر نتوانیم در خود، دیگران را بشنویم و یا دیگری را در کلام خویش نشناسیم، این آغاز ویرانی صداهاست در ما.

«نزدیک‌تر بیا… نزدیک‌تر… نزدیک‌تر از این؟» تا ۲۵ دی‌ماه هر شب رأس ساعت ۱۸ در «گالری شیرین» واقع در خیابان ولنجک، کوچه هجدهم، شماره ۹ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

انتهای پیام/۳۱


آخرین خبرها
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *