پیام انقلاب اسلامی از طریق هنر به دنیا صادر می شود

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، بهروز مینایی در مراسم اختتامیه دومین جشنواره بازی های رایانه ای تهران گفت: هنر ابزاری مناسب برای انتقال پیام است و پیام هر انقلاب، تمدن و فرهنگی چنانچه در قالب هنر بیان نشود ماندگار نخواهد بود.

وی افزود: بدون شک برای انتقال پیام انقلاب اسلامی نیازمند هنر هستیم و صور مختلف هنری می توانند با دربرگیری مفاهیم نوپا و بدور از هر خصومتی، در کشور پیشرو باشد.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای تهران تاکید کرد: برای نسل آینده دشوار است که بداند در روزهای انقلاب چه گذشته از اینرو باید مفاهیم و پیام های روزگار انقلاب به درستی به نسل جوان منتقل شود.

به گفته مینایی، یک اثر هنری واقعی می تواند بر روح و ذهن کودکان ونوجوان بنشیند و پیام انقلاب را به مخاطبان منتقل کند.

وی ادامه داد: خرسندیم که در دومین جشنواره و نمایشگاه بازی های رایانه ای تهران میزبان ۱۹۰ اثر جدید و زیبا بوده و به خود می بالیم که شاهد رشد بی نظیر آثار ارائه شده به این رویداد فرهنگی در بخش های مستقل، دانشجویی و دانش آموزی بودیم.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای توضیح داد: برگزاری مسابقه بازی سازی ۴۸ ساعته دانشجویی در برخی دانشگاه ها اقدامی جهانی بود و امروز بسیاری از دانشگاه های سراسر کشور همچون امیرکبیر و شریف علاقه مند به برپایی این رقابت ها هستند.

مینایی گفت: تولید ۲۵ بازی رایانه ای در ایام نمایشگاه بازی های رایانه ای تهران در کنار برپایی ۳۵ کارگاه آموزشی اتفاق خوبی برای عرصه بازی سازی بود.

وی ادامه داد: حضور پرشور تولیدکنندگان تخصصی بازی های رایانه ای و در عین حال حضور میلیونی مردم در نمایشگاه دوم بازی های رایانه ای تهران وظیفه سنگینی را بر دوش مسوولان گذاشته و با توجه به حضور دلسوزان نظام در این رویداد فرهنگی، تلاش خواهیم کرد دوره های بعدی این جشنواره و نمایشگاه با شکوه بیشتری برگزار شود.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای یادآور شد: حضور میلیونی بازدیدکنندگان از نمایشگاه بازی های رایانه ای تهران نشان از شکوفایی ایران اسلامی در زمینه بازی های رایانه ای دارد.

به گفته مینایی، میانگین سنی بازدیدکنندگان از نمایشگاه ۲۵ سال و متوسط بازدید از نمایشگاه از سوی هر نفر بیش از سه ساعت است.

وی تاکید کرد: حضور پرشور مخاطبان و خانواده ها در دومین نمایشگاه بازی های رایانه ای نشان از اهمیت این هنر رسانه در جامعه دارد و تلاش ما بر این است با حمایت مسوولان و نخبگان در برپایی این جشنواره و نمایشگاه در سال های آتی موفق تر عمل کنیم.

مینایی با اشاره به برپایی مسابقات ایده های قرآنی گفت: مسابقه ایده های بازی سازی با محوریت ایده های قرآنی تا دهم ماه مبارک رمضان ادامه دارد و جوایزی به شرکت کنندگان اهدا خواهد شد.

مراسم اختتامیه دومین جشنواره بازی های رایانه ای تهران عصر دوشنبه در تالار وحدت برگزار شد.

فراهنگ**۱۳۵۵** ۳۴۰۴

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۲۲۱۷۷۰


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *