پیام مقام معظم رهبری به خانواده شهید فهمیده

به مناسبت فرارسیدن چهلیمن سالگرد شهادت شهید دانش‌آموز محمدحسین فهمیده، مقام معظم رهبری پیامی صادر کردند.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا، متن پیام آیت‌الله سید علی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

«به مناسبت چهلیمن سال شهادت حماسه ساز شهید فهمیده و برادرش شهیدش یاد آن شهیدان و پدر گرامی و مادر صبور آنان را که در چند ماه اخیر به عزیزان والا مقام خود پیوستند گرامی می داریم و غفران الهی و حشر با اولیاء الله را برای آنان مسالت می کنم و سعادت و موفقیت برای بازمادگان آنان از خداوند می‌طلبم.»

آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان البرز که حامل پیام رهبر انقلاب بود در دیدار با خانواده شهید فهمیده با اشاره به بینش و شجاعت شهید فهمیده گفت: شهید فهمیده در زمان خودش با سن کم خود بصیرت و آگاهی داشته و اقدام به موقع ایشان افتخار بزرگی است.  

امام جمعه کرج افزود: چنین شهدایی باید الگوی جوانان امروز باشند تا در سایه ولایت از موانع و مشکلات امروزی عبور کنیم.

برادر شهید فهمیده نیز در این دیدار گفت: بهترین اتفاق زندگی خانواده ما دریافت پیام ارزشمند رهبر معظم انقلاب است که امروز اتفاق افتاده و ما همچنان با جان خود پای ولایت و ارزشهای انقلاب اسلامی ایستاده ایم.

۸ آبان سالروز شهادت دانش‌آموز بسیجی محمدحسین فهمیده است. شهید فهمیده سال ۱۳۴۶ در قم متولد شد. سال ۱۳۵۹ در سن ۱۳ سالگی با شروع جنگ تحمیلی، عازم خرمشهر می‌شود و با هجوم عراقی‌ها، در محاصره تانک ها قرار می‌گیرند. شهید فهمیده در حالیکه نارنجک به کمر بسته بود تیری به پای او اصابت ‌می‌کند اما موفق می‌شود خود را به تانک پیش رو برساند و آنرا منفجر کند؛ دشمن تصور می‌کند حمله‌ای صورت گرفته و فرار می‌کند؛ در نتیجه، حلقه محاصره شکسته می‌شود و پس از مدتی نیروهای کمکی نیز می‌رسند.

روز شهادت این شهید، روز بسیج دانش‌آموزی نام‌گذاری شده است.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ