پیام کاپیتان تیم ملی برای آزادی مرزبانان / جای آن گل جنوبی خالیست /آرزوی ما دنیایی است بدون خونریزی

گردآوری توسط گروه ورزش ممتازنیوز

ورزش > فوتبال ملی – جواد نکونام ، کاپیتان تیمملی فوتبال ایران در اقدامی قابل تقدیر با نگارش پیامی کوتاه بازگشت مرزبانان اسیر به میهن را تبریک گفت.

به گزارش ممتاز ؛ جواد نکونام در پیام کوتاهش برای مردم خوب کشورمان نوشته است:«شادی برای بازگشت ۴ سرباز مرزبان ایرانی ، حس خوب و مشترک همه مردم ایران در روز پایانی تعطیلات نوروزی بود . چه حیف که آن گل جنوبی(شهید دانایی فر) مرزبان شهید به جمع خانواده اش بر نگشت. آرزوی همه ما همیشه و هنوز صلح و دنیای بدون خونریزی است. »

۴ سرباز مرزبان ایرانی که بیش از دو ماه قبل توسط گروهک تروریستی جیش العدل به اسارت گرفته شده بودند ، بعد از شهادت یکی از همرزمان شان در دوره اسارت با رایزنی های دیپلماتیک دولت با این گروهک تروریستی به دولت پاکستان تحویل شدند و بزودی به خاک کشورمان بر می گردند. سردار اسماعیل کوثری عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ، آزادی این مرزبانان را در ۱۵ فروردین تائید کرده و گفته آنها در اختیار نیروهای کشورمان قرار گرفته اند.

سازمان لیگ برتر به یاد شهید دانایی فر ، هفته بیستو نهم بازی های لیگ برتر را به نام مرزبانان ، نامگذاشته است.

تیم هایمحتلف لیگ برتری و بسیاری از چهره های ورزشی از ملی پوشان تا امیر قلعه نویی و بازیکنان استقلال و همین طور سردار آزمون بازیکن ایرانی شاغل در لیگ روسیه در ماه های گذشته تلاش های زیادی داشتند برای یافتن راه هایی در قالب دیپلماسی عمومی که منجر به آزادی این مرزبانان شود . تلاش هایی که متاسفانه تنها بعد از شهادت یکی از مرزبانان ، به نتیجه رسید.

۴۱۴۱


RSS
ماخذ: خبر آنلاین
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *