پیش‌بینی خرید تضمینی ۲۵۰ هزار تن گندم در استان قزوین

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: پیش بینی می کنیم در سال جاری بیش از ۲۵۰ هزار تن گندم بصورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری شود.

پیش‌بینی خرید تضمینی ۲۵۰ هزار تن گندم در استان قزوین

به گزارش ممتاز نیوز، علی راه انجام اظهار کرد: پیش بینی می کنیم در سال جاری بیش از ۲۵۰ هزار تن گندم بصورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری شود.

وی افزود: همچنین پیش بینی می شود هشت هزار تن کلزا نیز در سال جاری از مزارع استان برداشت شود که آمادگی لازم برای ‌خرید تضمینی این میزان محصول گندم و کلرا وجود دارد.‌

وی اظهار داشت: به منظور خرید ‌تضمینی محصولات کشاورزی استراتژیک استان شامل گندم و کلزا در سال جاری ۲۴ مرکز در استان پیش بینی و ‌اقدامات لازم جهت آمادگی این مراکز انجام شده است‎.‎

راه انجام با بیان اینکه خرید تضمینی گندم و کلزا از کشاورزان استان از نیمه خردادماه آغاز و تا اواخر شهریورماه ‌ادامه دارد گفت: مراکز خرید پیش بینی شده شامل ۲۰ مرکز برای خرید تضمینی گندم و چهار مرکز برای ‌خرید تضمینی کلزا است.

وی یادآور شد: دولت با هدف حمایت از کشاورزان و در راستای حفظ امنیت غذایی، محصولات کشاورزی راهبردی را بصورت تضمینی از کشاورزان خریداری می کند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: در سال زراعی جاری ۱۶۰ هزار هکتار از اراضی ‌کشاورزی استان به زیرکشت گندم رفته که از این ‌میزان حدود ۴۷ هزارهکتار گندم آبی و حدود ۱۱۳ هزار هکتار گندم ‌دیم و همچنین سه هزار ۶۰۰ هکتار نیز به کشت کلزا اختصاص دارد.

انتهای پیام/


استانی

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.