پیشنهاد افزایش ۳۰۰تومانی بنزین

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

 پیشنهاد افزایش 300تومانی بنزین

پیشنهاد افزایش ۳۰۰تومانی بنزین

پرشین خودرو: عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: پیشنهاد می کنم قیمت بنزین سهمیه ای و آزاد ۳۰۰ تومان و قیمت گازوئیل ۵۰ تا ۱۰۰ تومان افزایش یابد.

به گزارش ممتازنیوز، جلیل جعفری بنه خلخال درباره نحوه و زمانبندی افزایش قیمت بنزین وگازوئیل گفت: قیمت بنزین و گازوئیل طبق قانون و با توجه به وضعیت معیشتی مردم باید افزایش یابد.
نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش ۳۰درصدی قیمت بنزین معقول است، گفت: بهتر است قیمت بنزین آزاد از ۷۰۰ تومان به ۱۰۰۰ تومان و بنزین ۴۰۰ تومانی با حفظ همان میزان سهمیه قبلی به ۷۰۰ تومان افزایش یابد.
وی افزود: برخی معتقدند قیمت بنزین یک نرخ باشد اما فکر می کنم بنزین سهمیه ای باید حفظ شود چرا که عده ای مصرف خود را با میزان سهمیه هماهنگ می کنند و بیش از سهمیه مصرف نمی کنند.
این عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: شیب افزایش قیمت گازوئیل باید ملایم باشد چرا که با حمل و نقل کالا به صورت مستقیم ارتباط دارد و افزایش نرخ حمل و نقل نقش زیادی در نرخ تورم دارد.
جعفری بنه خلخال افزود: درحال حاضر ۲ نرخ برای گازوئیل داریم که افزایش قیمت گازوئیل از ۳۵۰ تومان به ۴۵۰ و گازوئیل ۱۵۰ تومانی به ۲۰۰ تومان مناسب تر است.
نماینده مردم خلخال و کوثردر مجلس با تاکید بر اینکه افزایش قیمت حامل های انرژی نباید به نحوی باشد که فشار تورمی بر معیشت مردم داشته باشد، افزود: طبق قانون دولت می تواند از ابتدای سال نسبت به افزایش قیمت حامل های انرژی اقدام کند تا درآمد پیش بینی شده از این محل در بودجه محقق شود.
به گزارش خانه ملت، عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه زمان اجرای فاز دوم هدفمند سازی یارانه ها در اختیار دولت است، افزود:دولت سایر اجزای طرح هدفمندسازی یارانه ها را عملیاتی کرده و سهم بخش سلامت،کشاورزی و صنعت از محل یارانه ها را پرداخت کند.
گفتنی است هیأت وزیران در نخستین تصمیم‌گیری سال جدید پس از افزایش ۲۵درصدی قیمت برق و ۲۰درصد قیمت آب مصرفی در اسفندماه پارسال اعلام کرد که از ابتدای فروردین ۹۳تعرفه‌های گاز برای مصارف خانگی به میزان ۲۰درصدی و برای مصارف عمومی (دولتی، کسب و خدمات) به میزان ۳۰درصد افزایش می‌یابد. همچنین نرخ گاز برای مصارف صنعتی از ۷۰۰ریال به ازای هر مترمکعب به ۱۰۰۰ریال افزایش و نرخ گاز برای سایر مصارف صنعتی مصوب هیأت دولت به میزان ۱۵درصد افزایش می‌یابد و با مصوبه دولت، از ابتدای سال ۹۳، نفت سفید ۵۰درصد و نفت کوره ۲۵درصد گران شد.
اما تا کنون هیچ اظهارنظر رسمی درباره قیمت بنزین و گازوئیل به عنوان پرمصرف‌ترین حامل‌های انرژی مطرح نشده است.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ