پیشنهاد محاسبه قیمت سکه با ارز مبادلاتی

بینا- محاسبه قیمت سکه و طلا با ارز مبادلاتی علاوه بر توقف رکوردشکنی‌های پیاپی در این بازار، می‌تواند جلوی سونامی قیمتها در آینده را بگیرد.
به گزارش بینا یک کارشناس مسایل اقتصادی به مهر گفت: در شرایطی که قیمت سکه و طلا در بازار داخلی با ارز بازار آزاد محاسبه می شود که با نوسانات بازار ارز، بازار سکه و طلا هم به هم می‌ریزد.
علی وفایی افزود: رکوردشکنی‌های سکه و طلا که همچنان با ابهام نحوه محاسبه ارز در بازار آزاد ادامه دارد و سودهای هنگفت بادآورده شبانه نصیب گردانندگان اصلی این بازار می‌کند، در حالی ادامه دارد که بانک مرکزی هنوز اقدامی در این باره انجام نداده است.
در همین حال، اتحادیه طلا و جواهر که به شدت موافقت محاسبه قیمت سکه و طلا براساس ارز بازار آزاد است، فعلا نپذیرفته است که قیمت طلا بر مبنای دلار مبادلاتی تعیین شود.
وی پیشنهاد کرد: به بانک مرکزی پیشنهاد می‌شود با ورود فوری به بازار سکه و طلا، بخشنامه محاسبه سکه و طلا براساس ارز مبادلاتی را ابلاغ کند. این تصمیم دو خروجی خواهد داشت؛ نخست اینکه رکوردشکنی‌های سکه و طلا متوقف و روند کاهش قیمتها آغاز خواهد شد و دوم اینکه دیگر با نوسات شدید بازار آزاد ارز، شاهد سونامی قیمتها در بازار سکه و طلا نخواهیم بود.

RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *