پیشنهاد نرخ ۹۸۰تومانی برائ آبونمان هم‌کدی در قبوض تلفن ثابت

۲۳اردیبهشت،

 

جدیدترین خبرها رسیده حاکی است در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، صحبت از تعیین نرخ حدود ۹۰۰ تومانی برائ آبونمان هم‌کدی برائ اضافه شدن به قبوض تلفن‌ ثابت است و به صورت دقیق‌تر این نرخ بین ۹۵۰ تا ۹۸۰ تومان پیشنهاد شده است.
 
به گزارش فارس، براساس  اطلاعات رسیده به خبرنگار فارس، به زودی بعضی بخش‌های قبوض تلفن ثابت دچار تغییراتی خواهد شد و یک ردیف هزینه‌ به هزینه‌های قبوض اضافه می‌شود.
 
شرکت مخابرات ایران طبق یک مصوبه دولت باید کدهای بین شهری داخل استانی را حذف و داخل استان‌ها را هم‌کد کند.
 
شرکت مخابرات ایران طرح هم‌کدی داخل استانی را در ۲ استان تهران و البرز اجرا کرده است.
 
تعرفه مکالمه در استان‌هایی که هم‌کد نشده‌اند با پالس ۵۱٫۰۳ و در استان‌های هم‌کد شده با پالس ۵۸٫۷۱ محاسبه می‌شود.
 
پس از اجرای هم‌کدی در این دو استان شرکت مخابرات ایران اعلام کرد: این کار منجر به کاهش درآمد و ضرر مخابرات می‌شود و طبق قانون اگر دولت تکلیفی را به یک شرکت خصوصی محول کند که سبب ضرر آن شرکت شود، باید هزینه این تکلیف را متقبل شود.
 
در مقابل این نظر مخابرات، نظر مخالفی نیز وجود داشت؛ بعضی معتقدند: حذف کد سبب افزایش ترافیک مکالمات و در نتیجه سودآوری برائ مخابرات خواهد شد. 
 
اما در نهایت مخابرات خصوصی به سبب ضرر ناشی از هم‌کدی، از اجرای سراسری این طرح در باقی استان‌ها دست‌نگه داشت و منتظر تعیین محل جبران این هزینه از سوی دولت شد.
 
تا اینکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ابلاغیه‌ای را به شرکت مخابرات ارسال کرد که به این شرکت اجازه می‌دهد ضرر ناشی از هم‌کدی را از محل هزینه‌ای که «آبونمان هم‌کدی» نام‌گذاری شده‌ از خود مشترکان دریافت کند.
 
اکنون با ابلاغ وزارت ارتباطات مبنی بر تأمین هزینه هم‌کدی با اخذ آبونمان هم‌کدی از مشترکان و نه از خود دولت، مخابرات خود را برائ اجرای تدریجی هم‌کدی در تمام استان‌ها آماده می‌کند.
 
همچنان که پس از ۲ استان تهران و البرز که قبلاً کدهای بین‌شهری داخل استانی در آنها حذف شده بود، روز جمعه ۲۷ اردیبشهت هم‌کدی در استان قم اجرا می‌شود.
 
اما براساس شنیده‌ها آبونمان هم‌کدی که قرار است محل جبران هزینه‌های هم‌کدی برائ مخابرات باشد، به صورت رقم ثابت ماهانه‌ای‌ روی قبض تلفن ثابت اعمال خواهد شد.
 
اما اینکه مبلغ آبونمان هم‌کدی چه میزان است، موضوعی است که در هفته‌های قبل مورد سکوت واقع شده و مدیران مخابرات و رگولاتوری سعی دارند مسئولیت اعلام آن را به دیگری محول کنند.
 
اما براساس اطلاعات رسیده به خبرنگار فارس، گویا در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، صحبت از نرخ حدود ۹۰۰ تومان برائ آبونمان هم‌کدی است. به صورت دقیق‌تر این نرخ بین ۹۵۰ تا ۹۸۰ تومان پیشنهاد شده است.
 
همچنین این اظهارنظر نیز شنیده شده که احتمال دارد سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به نمایندگی از دولت فعلاً از اعلام نرخ آبونمان هم‌کدی دست نگه دارد اما مخابرات تا آن زمان کدهای بین شهری تمام استان‌ها را حذف کند. 
 
سپس مخابرات مبلغ آبونمان هم‌کدی را در قبوض دو دوره از مشترکان بستانکار شود و پس از خرداد با اعلام نرخ آبونمان هم‌کدی مبلغ بستانکای را در صورتحساب‌ها منظور کند.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ