پیشنهاد ۱+۵ برائ برگزاری دور بعدی مذاکرات با ایران در نیمه دسامبر

۰۹م آذر ،

چکیده: منایع دیپلماتیک غربی از پیشنهاد ۱+۵ به ایران برائ برگزاری نشست دیگری تا نیمه‌های دسامبر [قبل از پایان آذر] در استانبول خبر دادند.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، منابع دیپلماتیکی اعلام کردند کشورهای ۱+۵ در حال فراهم کردن پیشنهاد برگزاری نشست دیگری با تهران در نیمه اول دسامبر [قبل از پایان آذر] در استانبول می باشند.

یکی از دیپلمات‌های ارشد گفت پس از نشست روز چهارشنبه نمایندگان کشورهای ۱+۵ در بروکسل برائ بررسی آخرین تحولات، آمریکا خواستار اقدام سریعی شده است.

وی گفت: ما قصد داریم تا در دو هفته اول دسامبر با ایران بر سر یک میز بشینیم و در صورتی کە ایرانی‌ها بپذیرند، این نشست در استانبول برگزار خواهد شد.

نماینده دیگری از یکی از کشورهای شش گانه طرف گفت‌وگو با ایران نیز این موضوع را تایید کرد.

پس از نشست بروکسل کە اولین نشست پس از انتخاب مجدد باراک اوباما به عنوان رئیس جمهور آمریکا بود، «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و کسی کە نماینده ۱+۵ در گفت‌وگوها با ایران به شمار می‌آید، گفت این گروه خواستار گفت‌وگو با ایران در سریعترین وقت ممکن است.

از سوی دیگر، «ویکتوریا نولاند» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت واشنگتن در انتظار نتایج ارتباط آتی اشتون با «سعید جلیلی» مذاکره کننده ایرانی است.


ارانیکو – آخرین خبرها و مقالات
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ