پیشگیری از تکانه‌های تورمی؛ قیمت‌ها کنترل می‌شوند

۲۸م آذر ،

چکیده: وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان این که تلاش دولت درجهت تقویت تولید، حفظ سطح اشتغال موجود و افزایش آن است، گفت: دربارهٔ تورم، با توجه به این که طی ماه‌های قبل تکانه‌هایی در مورد بعضی از اقلام خاص داشته‌ایم ستاد تنظیم بازار فعال بوده و کار آن رصد کردن اوضاع است.

سیدشمس‌الدین حسینی در پاسخ به این که آیا قبول دارید که گرانی و اشتغال دو دغدغه مهم مردم است، اظهار کرد: در ماه‌های قبل تحقیق مشترک و یا هم جهت بین وزارت امور اقتصادی ودارایی ، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری، بانک مرکزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شد که نشان می دهد که در شرایط فعلی کشور اولویت شماره یک باید پیشگیری از تکانه‌های تورمی باشد.

وی با بیان این‌که باید تلاش کنیم سطح قیمت‌ها حفظ و تعدیل شوند، تصریح کرد: در این راستا ستادی تحت عنوان ستاد اشتغالزایی در دولت وجود دارد که مسوولیت آن با معاون اول رییس جمهوری است که جلسات متعددی تاکنون برگزار شده است.

سخنگوی اقتصادی دولت افزود: اساسا تلاش دولت درجهت تقویت تولید، حفظ سطح اشتغال موجود و افزایش آن است، تلاش در این زمینه مستمر بوده و برنامه‌هایی هدفگذاری شده است.

حسینی در ادامه خاطرنشان کرد: دربارهٔ تورم با توجه به این که طی ماه‌های قبل تکانه‌هایی در مورد بعضی از اقلام خاص داشته‌ایم ستاد تنظیم بازار فعال بوده و کار آن رصد کردن اوضاع است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به این‌که دبیرخانه ستاد تنظیم بازار در وزارت صنعت، معدن و تجارت مستقر است، افزود: معاونان وزرا در این سطح جلسات متعددی دارند اما ستاد تنظیم بازار به طور معمول دو هفته یکبار یا هفته‌ای یکبار با حضور معاون اول رییس جمهوری تشکیل می‌شود.


ارانیکو – آخرین خبرها و مقالات
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *