پیش‌بینی بازار مسکن در فصل بهار

۲۰فروردین۱۳،

400-22.jpg

عضو هیات مدیره کانون سراسری کاردان‌های فنی رکود در بازار مسکن را تا خردادماه پیش‌بینی کرد و گفت: وضعیت بازار مسکن پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مشخص می‌شود.

کامبیز اثباتی در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به افزایش قیمت مسکن از سال قبل، تاکید کرد: نوسانات نرخ ارز، افزایش قیمت مصالح ساختمانی، زمین، دستمزد کارگران و … در افزایش قیمت تمام شده هر واحد مسکونی تاثیرگذار بود.

اثباتی با بیان اینکه بعضی مصالح ساختمانی در سال قبل با رشد قیمت مواجه بودند و بعضی نیز حتی افزایش دو برابری قیمت داشتند، گفت: قیمت تمام شده هر واحد مسکونی نیز به تناسب مصالح کاربردی، افزایش داشته است؛ به گونه‌ای که با ملاحظه قیمت آپارتمان در سال جاری شاهد افزایش قیمت آپارتمان هستیم.

به گفته وی تاثیر نوسانات ارز و بازار، شش ماه تا یکسال بعد در بخش مسکن مشخص می‌شود چراکه افزایش قیمت مصالح ساختمانی طی مراحل ساخت به تدریج افزایش می‌یابد و پس از پایان ساخت و ساز بر قیمت تمام شده واحد تاثیر بسزایی دارد.

عضو هیات مدیره کانون سراسری کاردان‌های فنی معتقد است: قیمت مسکن در سال جاری پس از خردادماه به خوبی مشخص می‌شود چرا که همواره در زمان انتخابات با تغییرات موجود در کلیه اقلام، مسکن هم بی‌تاثیر نمی‌ماند.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ