پیش‌فروش بلیت قطار از سامانه مشترک قطار‌های مسافری

۱۹ام بهمن ،

14-430.jpg

دور تازه پیش‌فروش بلیت قطار از ۲۱ بهمن‌ماه جاری از سامانه جامع برنامه‌ریزی و نظارت بر فروش بلیت قطار‌های مسافری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران از شنبه – ۲۱ بهمن‌ماه – آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار راه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در دور تازه پیش‌فروش که از طریق سامانه‌ی تازه برنامه‌ریزی و نظارت بر پیش‌فروش بلیت قطار‌های مسافری انجام می‌شود با حضور شش شرکت بخش خصوصی خواهد بود.

شرکت رجاء بلیت‌های خود را از طریق سامانه‌ای که سال‌هاست از این طریق بلیت خود را می‌فروشد، پیش‌فروش خواهد کرد.

شش شرکت خصوصی قطارهای مسافری که در مسیر‌های داخلی تردد می‌کنند، دور تازه پیش‌فروش را از ساعت ۹ صبح شنبه ۲۱ بهمن‌ماه آغاز خواهند کرد.

مسئوولان شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران راه‌اندازی سامانه‌ی تازه را سبب بهره‌مندی تمامی شرکت‌های بخش خصوصی از استقلال بیشتر برای فروش بلیت قطار‌های خود می‌دانند.

پیش از راه‌اندازی سامانه‌ی فروش بلیت تازه تمامی شرکت‌ها از طریق سامانه شرکت قطار‌های مسافری رجاء بلیت خود را می‌فروختند که به اعتقاد مسئولان راه‌آهن جمهوری اسلامی سبب می‌شد شرکت‌های خصوصی استقلال کاری نداشته باشند و سهم شرکت راه‌آهن از فروش بلیت قطار‌ها با تأخیر به حساب این شرکت واریز شده و به این ترتیب شرکت‌ها به راه‌آهن بدهکار باشد.

مسئولان شرکت راه‌آهن معتقدند سامانه‌ی تازه سبب شفافیت در عملیات مالی شرکت‌ها در زمینه‌ی فروش بلیت و تفکیک سهم هر شرکت از فروش با سرعت بالا خواهد شد.

شرکت راه‌آهن در حالی از راه‌اندازی سامانه‌ی جامع برنامه‌ریزی و نظارت بر فروش بلیت قطارهای مسافری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران دفاع می‌کند که راه‌اندازی این سامانه اظهارنظرهای متفاوتی از سوی شرکت رجا و شرکت‌های خصوصی دیگر به همراه داشت.

انتهای پیام


ایسنا
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.