پیش‌فروش سکه به تعویق افتاد

۰۱م اسفند ،

بینا-علیرغم اعلام قبلی رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر آغاز پیش فروش سکه از اول اسفند، مسئولان بانک مرکزی از نهایی نشدن دستور العمل پیش فروش تاکنون خبر دادند.
براساس گزارش تسنیم ، محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی پیش از این خبر داده بود، دور تازه پیش فروش سکه از اول اسفند آغاز می گردد.
بنابر گفته وی، این دوره ۶ ماهه خواهد بود که برای ثبت نام ابتدایی متقاضیان باید مبلغ یک میلیون تومان علی‌الحساب پرداخت کنند؛ البته تفاوت اصلی دوره تازه با دوره‌های قبلی در این است که اینبار بانک مرکزی سهمیه بندی در نظر گرفته است که بر اساس آن شرکت‌های حقوقی نمی‌توانند نسبت به پیش خرید اقدام کنند و اشخاص عادی هم بیشتر از ۱۰ قطعه سکه نمی‌توانند دریافت کنند.
رئیس کل بانک مرکزی به مردم اطمینان داده که هر زمانی نسبت به پیش خرید احساس پشیمانی کنند بانک پول آنها را عیناً پرداخت خواهد کرد؛ البته بهمنی به متقاضیان این وعده را هم داده که در پایان دوره و زمان تحویل سکه‌ها سود ۱۸ درصدی عایدشان خواهد شد.
در عین حال امروز اول اسفند است و خبری از پیش فروش سکه نیست. در ساعات پایانی شب قبل نیز واحد مرکزی خبر اعلام کرد، مسئولان بانک مرکزی با بیان اینکه در دستورالعمل نحوه پیش فروش سکه علاوه برهمه جانبه نگری باید جذابیت های لازم برای خریداران نیز فراهم شود افزودند: کارگروه تدوین دستورالعمل پیش فروش سکه تاکنون چند جلسه برگزار کرده است و به محض نهایی شدن و تصویب ان ، زمان و نحوه پیش فروش سکه اطلاع رسانی خواهد شد.

RSS
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ