پیش بینی حق بیمه خودروها در سال ۹۳

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

 پیش بینی حق بیمه خودروها در سال ۹۳

پیش بینی حق بیمه خودروها در سال ۹۳

پرشین خودرو: با توافق مشترک شرکت‌های بیمه با قوه قضائیه برای افزایش ۳۴ درصدی نرخ دیه در سال آینده، برآوردها حاکی از افزایش حق بیمه شخص ثالث بدون تخفیف سنواتی برای پراید به ۸۲۱ هزار تومان و خودروهای ۴ سیلندر به ۹۵۵ هزار تومان است.

به گزارش ممتازنیوز، طی روزهای گذشته از توافق شرکت‌های بیمه با قوه قضائیه برای افزایش بیش از ۳۰ درصدی نرخ دیه در سال آینده با خبر شدیم که بر این اساس احتمالاً نرخ دیه عادی در سال ۹۳ با افزایش ۳۴ درصدی، از رقم ۱۱۴ میلیون فعلی به ۱۵۲ میلیون تومان خواهد رسید. همچنین در صورت چنین افزایشی، نرخ دیه در ماه‌های حرام از میزان ۱۵۲ میلیون تومان فعلی به ۲۰۴ میلیون می‌رسد.
با فرض افزایش نرخ دیه در سال آینده بطور حتم شرکت‌های بیمه باید تغییراتی را در حق بیمه شخص ثالث اعمال کنند که در این حالت بررسی‌های خبرنگار ما نشان می‌دهد که حق بیمه اجباری شخص ثالث به اضافه حوادث راننده بدون تخفیف سنواتی برای خودروی پراید در سال آینده ۸۲۱ هزار تومان خواهد شد.
به گزارش تسنیم، همچنین حق بیمه شخص ثالث به اضافه حوادث راننده بدون تخفیف سنواتی برای خودروهای ۴ سیلندر (پژو) ۹۵۵ هزار تومان و برای خودروهای بیش از ۴ سیلندر یک میلیون و ۶۲ هزار تومان می‌شود. البته حق بیمه‌های محاسبه شده برای این خودروها در سال آینده بدون احتساب ۸ درصد مالیات بر ارزش افزوده و با فرض افزایش ۳۴ درصدی نرخ دیه در سال ۹۳ است.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.