چاووش‌اوغلو در باکو قول ادامه حمایت از جمهوری آذربایجان را داد

وزیر خارجه ترکیه امروز (سه شنبه) گفت، حملات ارمنستان علیه اهداف غیرنظامی جمهوری آذربایجان جنایت علیه بشریت و نشان دهنده استیصال ارمنستان است.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در یک نشست خبری مشترک با همتای خود از جمهوری آذربایجان که در باکو برگزار شد،‌ گفت: ما به حمایت خود از یکپارچگی جمهوری آذربایجان ادامه می‌دهیم همانطور که برای سوریه، گرجستان، اوکراین و عراق این کار را انجام دادیم.

وزیر خارجه ترکیه همچنین موضع بی‌طرف و خنثی گروه مینسک را درباره درگیری‌ها در قره باغ مورد انتقاد قرار داد و گفت، جمهوری آذربایجان قربانی شده را نمی‌توان همانند ارمنستان اشغالگر دانست.

وی همچنین از جامعه بین‌الملل خواست از یکپارچگی قلمروی جمهوری آذربایجان حمایت کند و تاکید کرد که جمهوری آذربایجان نشان داده که نمی‌توان و نباید معیار دوگانه‌ای در قبال این مساله چه در میدان نبرد و چه در مذاکرات داشت.

جیحون بایرام‌اف، وزیر خارجه جمهوری آذربایجان نیز ارمنستان را مورد انتقاد قرار داد و گفت: بدون هیچ تردیدی این کشور برای دستیابی به اهدافش یک ذهنیت تروریستی دارد.

وزیر خارجه ترکیه امروز همچنین درباره تحولات در جریان در قره باغ با الهام علی‌اف، رئیس جمهوری آذربایجان گفتگو کرد و پس از این دیدار گفت: جهان باید طرف حق را در در درگیری قره باغ بگیرد و این طرف حق، جمهوری آذربایجان است. جامعه بین‌الملل با اشغالگر که ارمنستان باشد و قربانی که جمهوری آذربایجان است به یک شکل رفتار می‌کند. چنین رویکردی به راه حل منجر نمی‌شود.

انتهای پیام

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.