چرا اپل باید آیفون مینی بسازد؟۵

۰۷م اسفند ،

فاوانیوز: این روزها در محافل اپل صحبت از آیفون مینی پیش آمده و پیشنهاد دهندگان برای عرضه چنین گوشی هوشمندی از سوی اپل اصرار می وزرند.

دلیل اصلی این کارشناسان شکستن بازار چین و ورود محصولی ارزان قیمت از سوی اپل برای رفتن در دل کاربران عامه چینی عنوان می گردد.

اما آیا اپل می تواند گوشی هوشمند ارزان قیمت بسازد؟ کاری که نوکیا در هند کرده و موفق هم شده است.

شایعه ها نیز حکایت از این دارد که اپل در حال ساخت آیفون مینی است و تحلیلگرانی چون کتی هابرتی در موسسه مورگان استنلی نیز آنرا نزدیک به واقعیت می دانند.

هابرتی می گوید اپل به هر ترفندی باید وارد بازار بزرگ چین با تلفن های ارزان قیمت شود تا با فروش بیشتر سود نهایی را از آن خود کند چرا که کاربران چینی تازهترین تکنولوژی ها را (آیفون) با قیمت ارزان می خواهند و دیگر نمی خواهند گوشی های نسل قدیم اپل را با سخت افزار قدیمی بخرند (چیزی که در بازار چین رایج است که گوشی های نسل قدیمی خرید و فروش می گردد.)

اما آیا اپل می تواند چنین کاری را انجام دهد؟

موسسه IHS بر اساس آمار موجود این نکته را استخراج کرده که آیفون ۵ شانزده گیگی که اپل آنرا ۶۴۹ دلار می فروشد، هزینه ساخت آن تنها ۲۰۷ دلار است. به همین ترتیب هزینه ساخت واقعی برای اپل برای آیفون ۵ نسخه ۳۲ گیگی حدود ۲۱۷ دلار و برای نسخه ۶۴ گیگی ۲۳۸ دلار تمام می گردد.
 
برای دیدن جدول در ابعاد بزرگتر، روی عکس کلیک کنید.
 
جدول ریز هزینه های ساخت آیفون ۵
 
از سوی دیگر قیمت قطعاتی که در ساخت آیفون بکار رفته نیز کاهش پیدا کرده است.

همچنین پیشنهاد دیگری برای اپل مطرح شده و اینکه آی پاد تاچ که مدل ۳۲ گیگی آن ۲۹۹ دلار است به سیستم تلفن موبایل مجهز شود و به همان صورت بعنوان یک گوشی هوشمند به چینی ها و سایر علاقمندان ارزان خر، فروخته شود. پیشنهاد جالبی است نه؟

اپل می تواند آیفون مینی را با چنین مشخصاتی در مناطق مشخصی از جهان مثل چین بفروشد تا هم سود کند و هم بازار آیفون اصیل را از دست ندهد.

منبع: خبر آنلاین از زد دی نت

فاوا نیوز
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ