چرا v p n ها باید باز بمانند؟

 

 

 

برخی سرویس‌دهندگان اینترنت در ساعات اداری روز پورت‌های V P N را برای کاربرانی که از این پروتکل برای تبادل اطلاعات استفاده می‌کنند، باز می‌گذارند و با پایان ساعات اداری، استفاده از این پورت‌ها را غیرممکن می‌کنند.

 

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، بر اساس اعلام عبدالصمد خرم‌آبادی دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، استفاده از V P N برای دور زدن فیلترینگ ممنوع است و جرم محسوب می‌شود.

 

همچنان که سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس فتا، V P N را به ۲ دسته قانونی و غیرقانونی تقسیم کرده و می‌گوید: باید بر  V P Nهای مجوز دار، نظارت شود و  V P Nهای غیرمجاز مسدود شوند.

 

مجرمانه بودن استفاده از v p n، البته مورد مناقشه است.

زیرا در حالی که خرم‌آبادی این نظر را بنا به قانون جدید جرایم رایانه‌ای اعلام داشته، اما رضا باقری اصل مدیر دفتر مطالعات فناوری‌های نوین مرکز پژوهش‌های مجلس در مورد مصادیق استفاده از ابزارهایی مانند V P N در قانون جرایم رایانه‌ای تاکید دارد که   V P N غیرقانونی نیست و در قانون جرایم رایانه‌ای هیچ ماده‌ای مبنی بر اینکه پروتکل V P N غیرقانونی است وجود ندارد.

 

اما چه V P N قانونی و چه غیرقانونی باشد، در هر حال از چندی پیش پورت‌های V P N در کشور محدود شده است.

 

محدود شدن پورت‌های V P N زیاد طول نکشید؛ زیرا به سرعت ثابت شد که این اقدام عملیات بانکداری، برخی تجارت خارجی، هواپیمایی‌ و وزارتخانه‌هایی که از این پروتکل برای تبادل اطلاعات استفاده می‌کنند، را تحت شعاع قرار می‌دهد.

 

از این رو هم‌اکنون، تغییر رویه‌ جدیدی در برخی شرکت‌های سرویس‌دهنده اینترنت ایجاد شده است.

 

هم اکنون به وضوح دیده می‌شود که در اغلب شرکت‌های سرویس دهنده اینترنت، اتصال به V P N در ساعات اداری مقدور است و با پایان ساعات غیراداری امکان اتصال به V P N نیز پایان می‌گیرد.

 

هم اکنون بسیاری از شرکت‌های اینترنتی، این رویه را در حال اجرا دارند و برخی شرکت‌ها نیز محدودیتی در دسترسی به پورت‌های V P N ندارند.

 

 

منبع: ایتنا

 

همکاری در فروش - دوکاره - تست قندخون و فشارخون گویا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ