چطور از بوی بد دهان جلوگیری کنیم؟

گردآوری شده توسط گروه سلامت ممتاز نیوز

مجله اینترنتی ممتاز

برترین ها: یکی از رایج ترین شکایات کسانی که روزه می گیرند بوی بد دهان است که بخاطر خشکی دهان ایجاد می گردد. در اینجا به چند روش برای از بین بردن بوی بد دهان اشاره می کنیم:

۱٫ در کل روز بهداشت دهان را رعایت کنید. بعضی اشخاص وقتی روزه می باشند مسواک نمی زنند، باید بدانید که تا وقتی چیزی نخورید روزه شما باطل نمی شود، پس مسواک بزنید تا دهانتان خشک و چسبنده نباشد.

۲٫ نوشیدن آب فراوان همیشه پیشنهاد می گردد. دو تا سه لیوان آب نوشیدن در ساعات پس از افطار سبب می گردد که روز بعد بدنتان کم آب نباشد.

۳٫ مصرف ویتامین ث از طریق خوراکی هایی همچون پرتقال و هندوانه باید ادامه یابد زیرا از رشد باکتری جلوگیری می کند. ویتامین ث را از طریق میوه جات طبیعی و نه مکمل ها بدست آورید تا دهانتان بوی بد ندهد.

۴٫ پنیر دارای فسفات هایی است که بزاق سازی را افزایش می دهد. پنیر پر از کلسیم است و باید خورده شود تا از حس خشکی دهان پیشگیری شود.۴

۵٫ ادویه جاتی مانند رزماری، نعناع و هل را شب قبل از روزه مصرف کنید تا با بوی بد دهان مبارزه کنید.

۶٫ از خوردن غذاها و خوراکی های بودار مانند پیاز و سیر پرهیز کنید تا طعم بدی در دهانتان باقی نگذارند.

۷٫ استفاده از مسواک های سنتی در زمان روزه گرفتن پیشنهاد می گردد. مسواک های سنتی اسلامی شاخه هایی می باشند که به کشتن پلاک دندان، باکتری و … کمک می کنند و حضرت محمد (ص) بسیار به آن پیشنهاد نموده اند.

۸٫ سیگار نکشید زیرا سیگار کشیدن طعم بدی در دهانتان باقی می گذارد و سبب می گردد که به مایعات احتیاج پیدا کنید. در واقع ماه رمضان بهترین زمان برای ترک سیگار است.


مجله اینترنتی ممتاز | پورتال خبری و سبک زندگی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *