چهره های برجسته اقتصادی بخش خصوصی لبنان عازم تهران خواهند شد

به گزارش ایرنا از بیروت، ˈغضنفر رکن آبادیˈ سفیر کشورمان در بیروت روز جمعه با ˈمحمد شقیرˈ رئیس اتاق بازرگانی و کشاورزی لبنان ملاقات و از وی برای شرکت در همایش معرفی فرصت های تجاری ـ اقتصادی و سرمایه گذاری ایران و لبنان دعوت کرد.

این همایش قرار است در روزهای ۲۳ و ۲۴ آبان ماه و با حضور بیش از ۵۰۰ نفر از تجار و فعالان اقتصادی کشورمان و شرکت بیش از ۵۰ نفر از مقامات و تجار بخش خصوصی لبنان در تهران برگزار شود.

رکن آبادی و رئیس اتاق بازرگانی و کشاورزی لبنان در این دیدار در خصوص سفر هیات تجاری استان خوزستان به بیروت در دهه اول آبان ماه و ملاقات و مذاکره آنها با مسولین و اعضای اتاق بازرگانی این کشور توافق کردند.

محمد شقیر در این ملاقات با استقبال از برگزاری همایش تجاری و اقتصادی مشترک ایران و لبنان در تهران، مراتب همکاری همه جانبه خود و اتاق بازرگانی لبنان و بیروت از این رویداد مهم را مورد تاکید قرار داد.

** دیدار با رئیس موسسه عمومی تشویق سرمایه گذاری لبنان(ایدال)

سفیر کشورمان همچنین با ˈنبیل عیتانیˈ رئیس موسسه عمومی تشویق سرمایه گذاری لبنان(ایدال)دیدار و از وی برای شرکت در همایش معرفی فرصت های تجاری – اقتصادی و سرمایه گذاری دو کشور دعوت کرد.

در این ملاقات ضرورت تشکیل کمیته مشترک سرمایه گذاری بین دو کشور و اجرایی شدن توافقات فیمابین در حوزه سرمایه گذاری مورد تاکید قرار گرفت.

عیتانی ضمن استقبال از برگزاری همایش مشترک تجاری ـ اقتصادی ایران و لبنان در تهران، نشست مشترک با مسئولین ذی‌ربط ایرانی در حاشیه این همایش را مطرح و آمادگی لبنان در این خصوص را اعلام کرد.

خاور**۱۰۳۰

انتهای پیام /*


www.irna.ir
منبع:ایرنا
بازنشر: ممتاز نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *