چه موقع مسواک خود را عوض کنیم؟

زمان مناسب برای عوض کردن مسواک

hhh314 چه موقع مسواک خود را عوض کنیم؟

یک مسواک معمولی می تواند بیش از ده میلیون جرم و باکتری را درون خود جای دهد.
مسواک وسیله ساده و در عین حال مفیدی برای تمیز و سالم نگه‌داشتن دندان‌ها محسوب می‌شود که در صورت بی‌توجهی به نکات لازم در حین خرید مسواک و نیز درست استفاده‌نکردن از آن سلامت دندان‌های شما را به خطر می‌اندازد.
مسواک محیطی بسیار مستعد برای پرورش میکروارگانیسم ها یا موجودات ریز میکروسکوپی است. این باکتری ها تهدید خیلی بزرگی برای این مرواریدهای سفید نخواهند بود.
بهترین نوع مسواک، مسواکی است که در دهانتان کاملا احساس راحتی کرده و دندان‌هایتان را بخوبی تمیز کند. مخروطی یا مستطیلی‌بودن سر مسواک و موج‌دار، صاف یا قوس‌داربودن ریشه‌های مسواک کاملا به شما بستگی دارد. هر نوعی را که انتخاب می‌کنید، باید با آن احساس راحتی کنید و به آسانی به تمام نقاط دهان شما دسترسی داشته باشد.


به گفته متخصصان، تعویض مسواک یا تعویض سر مسواک (در صورتی که از مسواک برقی استفاده می کنید) به طور متوسط هر ۳ ماه یکبار صورت گیرد. البته این مدت زمان بیشتر از اینکه به خود مسواک بستگی داشته باشد به دارنده مسواک مربوط می شود. اگر شما دستان سنگینی داشته باشید برس مسواک ممکن است بسیار سریعتر از این زمان فرسوده شود.
چون مسواک محیط مناسبی برای رشد میکروب‌ها، باکتری‌ها، ویروس‌ها و قارچ‌ها به شمار می‌رود، دقت کنید که بعد از هر سرماخوردگی، گلودرد و عفونت، افتادن در محیط‌های آلوده یا استفاده توسط افراد دیگر، مسواک خود را تعویض کنید.
نکته: مهم نیست از مسواک دستی و معمولی استفاده می‌کنید یا مسواک‌های برقی، چیزی که حائز اهمیت است تعویض بموقع آن است. زمان تعویض مسواک تنها موقعی است که نیازی به تقویم و زمان‌بندی ندارد.

منبع:konjkav.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *