چگونه از تلفن ثابت پیامک ارسال کنیم؟

با راه‌اندازی سرویس “ارسال پیامک در شبکه تلفن ثابت” (FIX SMS)، ارسال و دریافت پیام از شبکه تلفن ثابت به ثابت، ثابت به سیار و بالعکس امکان‌پذیر است.

ارایه سرویس پیامک در شبکه تلفن ثابت از طریق گوشی‌هایی امکان‌پذیر است که اولاً استاندارد باشند،‌ ثانیاً قابلیت ارسال یا دریافت پیامک را دارا باشند.

برای استفاده از این خدمت،‌ نیاز به ثبت‌نام و پرداخت وجه اولیه نیست و تمامی مشترکان تلفن ثابت می‌توانند با تهیه گوشی با شرایط ذکر شده، از این سرویس بهره‌مند شوند.

روش ارسال پیام از شبکه تلفن ثابت

برای ارسال پیام از شبکه تلفن ثابت، ابتدا باید وارد منوی دستگاه تلفن خود شده و شماره ۹۷۱۷۰۰۰ را در قسمت SMS Center در هر دو قسمت Deliver و Submit وارد کنید.

پس از آن پیام‌های خود را با انجام مراحل زیر ارسال کنید:

۱- دکمه نوشتن (Write)را فشار دهید.

۲- پیام خود را توسط دکمه‌های موجود تایپ کرده و دکمه OK را فشار دهید.

۳- شماره تلفن مقصد (گیرنده) را وارد کرده و دکمه OK را فشار دهید.

پیام شما ارسال خواهد شد و پیغام موفق (Successful) روی گوشی شما نمایش داده می‌شود.

درصورت دریافت پیام توسط گیرنده،‌ گوشی شما با پخش آلارم و اعلام روی صفحه نمایش، تحویل موفق پیام (delivery) را به شما اعلام می‌کند.

درصورت دریافت پیام توسط گوشی شما،‌ دکمه “خواندن” پیام (read)‌ را فشار دهید. بدین ترتیب آخرین پیام دریافتی شما روی گوشی نمایش داده می‌شود.

تعرفه ارسال پیامک شبکه تلفن ثابت

– تلفن ثابت به ثابت (شهری)‌ یک پالس – تلفن ثابت به ثابت (بین شهری)‌ دو پالس – تلفن همراه به ثابت (شهری و بین‌شهری)‌طبق تعرفه تلفن همراه به زبان فارسی دو پالس و به زبان انگلیسی پنج پالس – تلفن ثابت به همراه (شهری و بین شهری)‌ دو پالس – تلفن ثابت به سایر کشورها (بین‌الملل)‌ پنج پالس و هزینه هرپالس مکالمه ۴۴٫۰۷ ریال است.

/۳۱۳۱

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ