چگونه موهای نازڪ و ڪم پشت راپر پشت ڪنیم؟تاریخ انتشار: ۱۰ January 2016 | 1:55 am

موهای نازڪ و ڪم پشت را چگونه پر حجم ڪنیم؟

موهای نازڪ و ڪم پشت یڪی از مشڪلاتی است ڪه بیشتر خانم ها با آن درگیر هستند. اگر شما هم دچار ریزش مو و نازڪ شدن موهای تان شده اید ابتدا باید علت این ریزش  و نازڪی موهای تان را بدانید.

نڪته هایی مهم برای زنانی ڪه دچار ریزش مو و نازڪ شدن موها هستند

یڪی از بدترین شرایطی ڪه برای هر خانمی ممڪن است به وجود آید لحظه‌ای است ڪه متوجه می‌شود موهایش در حال ڪم شدن است. این حتی از سفید شدن مو و ایجاد چروڪ روی پوست بدتر است. معمولاً ریزش مو مشڪلی است ڪه مردان وقتی به میانسالی می‌رسند، از آن صحبت می‌ڪنند و ڪم‌تر اتفاق می‌افتد ڪه این موضوع به عنوان یڪ مشڪل در زنان در نظر گرفته شود. این در حالی است ڪه بر اساس گزارش مدرسه‌ی پزشڪی هاروارد، یڪ سوم زنان ڪم شدن موها را در زندگی‌شان تجربه می‌ڪنند. بنابراین اجازه دهید تا به این موضوع بپردازیم.

 

اولین سؤال این است ڪه چه چیزی باعث ریزش موها در زنان می‌شود؟

دڪتر Gervaise Gerstner متخصص پوست و مشاور لورئال (L’Oreal) در پاریس می‌گوید: “بعضی از داروها می‌توانند سبب ریزش مو شوند از جمله: ویتامین A، داروهای ضد انعقاد، هورمون‌ها و حتی داروهای ضد افسردگی. علاوه بر این عوامل محیطی و مصنوعی استرس‌زا مانند حالت‌دهنده‌ها و رنگ‌های مو می‌توانند باعث ریزش مو شوند. بعضی از بیماری‌ها نیز مانند مشڪلات تیروئید، ڪم‌خونی و تغییرات هورمونی بر ڪم شدن موها اثر دارند. اما این مسأله عمدتاً ارثی است و ما آن را ریزش موی آندروژنتیڪ می‌نامیم.” دڪتر Gerstner بیان می‌ڪند، مجموعه آزمایشاتی وجود دارد ڪه باید انجام شود تا ریشه‌ی این مشڪل شناسایی شود و پس از آن راه درمان برای آن پیدا شود.

 

ڪوتاه ڪردن مو در جلوگیری از ریزش مو

اثری ڪه ڪوتاه ڪردن مو در جلوگیری از ریزش مو می تواند بگذارد را نادیده نگیرید. اما ڪلمه‌ی ڪوتاه ڪردن برای بسیاری از خانمها می‌تواند ترسناڪ باشد. Jill Crosby طراح مدل موی بسیاری از افراد مشهور می‌گوید: “بسیاری از زنان نمی‌خواهند موهای خود را ڪوتاه ڪنند ولی بهتر است بدانید ڪه یڪ مدل موی شیڪ می‌تواند ظاهر یڪ زن را تغییر دهد و دیده شدن ریزش موهایش را به حداقل برساند. وجود موهای آویزان و معلق باعث می‌شود این مشڪل بیشتر دیده شود. یڪ مدل موی مناسب می‌تواند وزن و حجم ایجاد ڪند و این دقیقاً همان چیزی است ڪه به آن نیاز دارید. توهم عمق”.

 

تغییر رنگ مو در جلوگیری از ریزش مو

از تغییر رنگ موهای خود نترسید. Crosby می‌گوید: “رنگ مو می‌تواند زیبایی ایجاد ڪند و باعث تغییر احساس شود. رنگ مو همچنین می‌‎تواند به مدل موی شما یڪ بعد اضافه ڪند و باعث به نظر رسیدن حجم بیشتر شود چرا ڪه باعث افزایش (و ضخیم شدن) قسمت بیرونی مو می‌شود. برای این ڪار به شخصی مراجعه ڪنید ڪه در ترڪیب رنگ موهای شیمیایی تبحر خاصی داشته باشد تا بتواند از موهای شما مراقبت ڪند. در این شرایط، زمان آن نیست ڪه خودتان رنگ ڪردن موهای تان را در خانه امتحان ڪنید. دقت ڪنید ڪه رنگ موی نامناسب می‌‌تواند باعث شود موهای ڪم، بدتر به نظر برسند. معمولاً زنان رنگ موی تیره انتخاب می‌ڪنند. در صورتی ڪه رنگ پوست شما روشن است، این یڪ انتخاب بسیار بد است، چرا ڪه باعث می‌شود ریزش مو بیشتر به چشم آید. شما باید رنگ پوست خود را ڪمی تیره تر ڪنید تا ریزش مو ڪمتر قابل توجه باشد”.

 

مراقب حرارتی ڪه به موهای خود می‌دهید باشید

برای مراقبت بیشتر از موهای خود دمای وسایل حالت‌دهنده‌ مو ڪه استفاده می‌ڪنید را ڪاهش دهید. Crosby هشدار می‌دهد: “برای موهای ڪم و نازڪ از دمای بالای سشوار استفاده نڪنید و از دمای بسیار ڪم آن استفاده ڪنید.” او پیشنهاد می‌ڪند دما را به یڪ سوم میزان همیشگی برسانید و موهای خود را سشوار بزنید. همچنین او می‌گوید: “استفاده از محصولات مراقبت از مو در برابر گرما به صورت منظم ضروری است”.

 

انتخاب حالت دهنده‌ مناسب

علاوه بر شامپوی حجم دهنده و حالت دهنده، Crosby توصیه می‌ڪند از حالت‌دهنده‌هایی ڪه وزن مو را افزایش می‌دهد استفاده ڪنید. او می‌گوید یڪ شامپوی خشڪ برای وزن دادن روی مو مناسب است. این شامپو بر روی مو باقی می‌ماند و بدون این ڪه سفت به نظر برسد باعث می‌شود مو دارای بعد و بافت به نظر برسد.

 

 

تهیه و ترجمه : گروه سبڪ زندگی ممتاز نیوز
اختصاصی ممتاز نیوز

 

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ