چگونه نفخ شکم را کنترل کنیم؟

۳۱فروردین۱۳،

مشکلات معده و روده برائ بسیاری پیش می آید که به نوعی بدترین آن ها را میتوانیم نفخ معده به حساب اوریم. این مشکل می تواند در پی خود تبعات و بیماری هایی نیز داشته باشد.

به گزارش گروه خواندنی های مشرق، باد شکم و بالا آمدن آن نشانه های نفخ وحستناک است. اشخاصی که به این مشکل دچار می شوند همیشه حالت بدی در شکم خودشان احساس می کنند. این اشخاص به دنبال مکانی می باشند تا به نوعی باد شکم خود را خالی کنند ولی هیچوقت این باد تمامی ندارد.

مراجعه به پزشک در شرایط خاص به این اشخاص پیشنهاد می گردد اما اگر باد معده شما به تازگی آغاز شده است و امان شما را بریده پس در ادامه با راهکارهای ما همراه باشید:

** بعد از وعده غذا حداقل ۱۰ دقیقه پیاده روی داشته باشید. بسیاری پس از آنکه از پای سفره بلند می شوند سریع پشت میز کار می نشینند یا آغاز به تماشای تلویزیون می کنند اما ۱۰ دقیقه پیاده روی در خانه می تواند باد غذا را کاملا از بین ببرد.

** تند غذا خوردن را فراموش کنید. سریع خوردن غذا و فرو بردن خوراکی ها بدون توجه به عملی که انجام می دهید سبب می گردد تا هوای بسیاری وارد روده شما گردد. جمع شدن هوا سبب به وجود آمدن باد و نفخ خواهد شد.

** راه دیگر از بین بدن باد خوراکی های مختلف نوشیدن چای و دمنوش های گیاهی است. یک فنجان چای نعنا، بابونه و رازیانه می تواند باد معده شما را برائ همیشه نابود کند.

** غلات سبوس دار، خوراکی های فیبری می توانند در عرض چند دقیقه تمام باد معده شما را از بین ببرند. استفاده از نان سنگک یکی از این موارد است که باید در نظر داشته باشید.

** شیر از جمله لبنیات است که ایجاد باد می کند ولی به خاطر شیر نیازی نیست به طور کلی لبنیات را فراموش کنید. خوردن ماست به همراه عذا کمی جلوی باد گرفتگی را می تواند بگیرد.

** از خوردن خوراکی های داغ و یا بسیار سرد پرهیز کنید. به هنگام خوردن این خوراکی های معمولا هوای بسیاری وارد بدن می گردد. آدامس نیز یکی دیگر از خوراکی هایی است که به طور کلی آن را باید فراموش کرد.

باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ