چگونگی دریافت مالیات از ارز

۱۱اردیبهشت،

forootan (1 of 4).jpg

معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی با تشریح چگونگی دریافت مالیات از ارز گفت: سود و زیان تسعیر ارز از سال‌ها پیش وجود داشته و در بعضی سال‌ها سود آن بیشتر و در بعضی سال‌ها کمتر شده است.

حسین وکیلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) دربارهٔ مسئله مالیات در بخش ارز اظهار کرد: ارز به خودی خود وسیله پرداخت بوده و الزاماً درآمد نیست که بخواهیم برای آن مالیات پیش‌بینی کنیم به عبارت دیگر ارز وسیله پرداخت است و اگر تسعیر آن سود یا زیان داشته باشد در درآمدها یا هزینه‌ها لحاظ شده و از آن مالیات دریافت می‌شود.

وکیلی با اشاره به اینکه این امر موضوع تازهی نیست، اظهار کرد: سود و زیان تسعیر ارز از سال‌ها پیش وجود داشته و در بعضی سال‌ها سود آن بیشتر و در بعضی سال‌ها کمتر شده است.

وی دربارهٔ اظهارات وزیر اقتصاد مبنی بر اینکه نبود شفافیت مالیاتی در بازار ارز سبب نوسانات قیمتی در سال قبل شد، خاطرنشان کرد: نبود شفافیت در بازار ارز و بعضی درآمدهای دیگر وجود دارد که سازمان مالیاتی به سبب همین نبود شفافیت به آنها دسترسی ندارد.

معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی در ادامه تاکید کرد: محور اصلی لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم، ایجاد شفافیت و ضمانت اجرایی است که امیدوارم مقاومت فراریان از پرداخت مالیات بر ذهنیت اشخاص دیگر تأثیر نگذارد.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *