چگونگی دریافت مالیات از ارز

۱۱اردیبهشت۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

forootan (1 of 4).jpg

معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی با تشریح چگونگی دریافت مالیات از ارز گفت: سود و زیان تسعیر ارز از سال‌ها پیش وجود داشته و در بعضی سال‌ها سود آن بیشتر و در بعضی سال‌ها کمتر شده است.

حسین وکیلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) دربارهٔ مسئله مالیات در بخش ارز اظهار کرد: ارز به خودی خود وسیله پرداخت بوده و الزاماً درآمد نیست که بخواهیم برای آن مالیات پیش‌بینی کنیم به عبارت دیگر ارز وسیله پرداخت است و اگر تسعیر آن سود یا زیان داشته باشد در درآمدها یا هزینه‌ها لحاظ شده و از آن مالیات دریافت می‌شود.

وکیلی با اشاره به اینکه این امر موضوع تازهی نیست، اظهار کرد: سود و زیان تسعیر ارز از سال‌ها پیش وجود داشته و در بعضی سال‌ها سود آن بیشتر و در بعضی سال‌ها کمتر شده است.

وی دربارهٔ اظهارات وزیر اقتصاد مبنی بر اینکه نبود شفافیت مالیاتی در بازار ارز سبب نوسانات قیمتی در سال قبل شد، خاطرنشان کرد: نبود شفافیت در بازار ارز و بعضی درآمدهای دیگر وجود دارد که سازمان مالیاتی به سبب همین نبود شفافیت به آنها دسترسی ندارد.

معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی در ادامه تاکید کرد: محور اصلی لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم، ایجاد شفافیت و ضمانت اجرایی است که امیدوارم مقاومت فراریان از پرداخت مالیات بر ذهنیت اشخاص دیگر تأثیر نگذارد.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *