چگونگی کاهش قیمت اینترنت تشریح شد

۳۰ام بهمن ،

اجرای مصوبه ۱۵۲کمیسیون تنظیم مقررات و فروش حجمی خدمات ADSL عامل مهمی در بهبود شاخص‌های ارایه خدمات از سوی شرکت مخابرات ایران و شرکت‌های PAP است.
به گزارش خبرنگار موبنا حسن رضوانی معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی،با اشاره به اینکه اجرای این مصوبه رویه واحد و هماهنگی را در زمینه فروش اینترنت در بین شرکت‌های اینترنتی ایجاد کرده و آنها را موظف می‌کند که در یک چهارچوب تعریف شده به فروش حجمی اینترنت بپردازند، افزود:طبق این مصوبه مبلغی که کاربر نهایی باید پرداخت کند بر اساس حجم ترافیک مصرفی تعیین می‌شود.
وی افزود: بنابراین کاربر می‌تواند بر اساس حجم موردنیاز خود ترافیک مناسبی را خریداری کند. از سوی دیگر با توجه به درنظر گرفتن قیمت پایین‌تر برای حجم‌های بالاتر در این مصوبه، می‌توان گفت که با افزایش مصرف کاربران، میانگین قیمت اینترنت کاهش پیدا می‌کند.
وی با اشاره به شرایط رقابتی موجود در بین شرکت‌های اینترتی اضافه کرد:” با توجه به سقف قیمت‌های ارائه شده، طبیعتاً این شرکت‌ها به منظور جذب مشتری بیشتربه دنبال کاهش تعرفه با توجه به سقف و کف مطرح شده در این مصوبه برخواهند آمد.مشخص است که در جو رقابتی ایجاد شده، تعرفه‌ها به نفع کاربران نهایی کاهش خواهد یافت.
معاون رگولاتوری همچنین به‌منظور شفاف‌سازی قیمت‌ها برای مخاطبان، شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت موظف می باشند که حجم مصرفی کاربران را اندازه‌گیری و به آنها اعلام کنند. با این حال امکان محاسبه حجم دانلود و سرعت اینترنت برای خود کاربران نیز وجود دارد.
رضوانی افزود: پس از تصویب این مصوبه، اجرایی شدن آن را پیگیری می‌کنیم و در صورت وجود هرگونه شکایت از سوی کاربران، شرکت‌های ارائه ‌دهنده خدمات با برگرداندن مبالغ و یا در نظر گرفتن حجم اضافی دانلود، موظفند که درصدد جبران بر‌آیند.


iTanalyze.ir
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *