چینی‌ها خبره‌ترین هکرهای دنیا می‌شوند

۱۵ام بهمن ،

مدیرعامل و مدیراجرایی شرکت گوگل در کتاب تازه خود دربارهٔ آینده فناوری پیش بینی کرده است که روزی چین به یکی از خبره ترین هکرهای دنیا تبدیل شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، اریک اشمیت مدیرعامل و مدیراجرایی شرکت گوگل در کتاب تازه خود که وی آن را به طور مشترک با جرد کوهن مدیر بخش ایده های گوگل با عنوان ” عصر دیجیتال” منتشر کرده، آورده است که چین خبره ترین و قوی ترین هکر شرکتهای خارجی است.آنها همچنین در این کتاب اظهار داشته اند که کشور چین فعالترین فیلترکننده اطلاعات است و این کشور به قدری قوی اطلاعات را از خارج سانسور می کند که بتواند دسترسی انتخاب مردم خود را تحت کنترل داشته باشد.
وال استریت ژورنال که این کتاب را مورد نقد و بررسی قرار داده اظهار داشت که این کتاب بر چگونگی تمایل دولت چین و شرکتهای دولتی برای استفاده از جرایم سایبر به منظور افزایش نفوذ اقتصادی و سیاسی تمرکز کرده است.
این دو مدیر گوگل به بررسی آمادگی چین برای انجام جرایم سایبر پرداخته و اظهار داشته اند که این اقدامات چین با نگاه به ارزشهایی انجام می گردد که این ارزشها در آمریکا معنای متفاوتی دارند.
آنها همچنین پیش بینی کرده اند که رشد چین برحسب نفوذ این کشور در عرصه شرکتهای فناوری ادامه می یابد و این شرکتها رقابتی تر و پیشرفته تر می شوند.
براساس گزارش وال استریت ژورنال، این کتاب پیش بینی کرده است که چگونه ممکن است سایر کشورها الگوی چین را در رابطه با هک کردن دنبال کنند و برای به دست آوردن منافع سیاسی و اقتصادی با هم به رقابت بپردازند.
روابط مقامات چینی و گوگل از ژانویه ۲۰۱۰ تیره و تار شده، چرا که شرکت گوگل اعلام کرد ممکن است دسترسی چین را در نتیجه حملات سایبر متوقف کند، اما تمایل ندارد که دسترسی این کشور را به موتور جستجوی گوگل در این شرایط محدود کند.
در دسامبر قبل دولت چین از کاربران اینترنت خواست تا هویت خود را برای فراهم کننده سرویس اینترنت مشخص کنند. دولت این کشور خواستار افزایش درآمد از طریق ارتقای صنعت فناوری پیشرفته است اما از سوی دیگر کنترل دسترسی به اطلاعات را مورد تأکید خود قرار داده است.


iTanalyze.ir
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *